Gaismas pilī atklās līdz šim plašāko Hardijam Lediņam veltīto izstādi

0 Komentāru
Gaismas pilī atklās līdz šim plašāko Hardijam Lediņam veltīto izstādi
Autors nezināms

Hardija Lediņa gads tuvojas noslēgumam, un Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) piedāvā līdz šim vērienīgāko māksliniekam veltīto izstādi Lediņš. Starp to un kaut ko citu. Izstāde no 13. novembra līdz 30. decembrim norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālēs un piedāvās iepazīties ar Hardija Lediņa radošo darbību un tai radniecīgu izpausmju lauku mūsdienu mākslā, informē LLMC pārstāve Alise Ziemule.

Izstādē būs iespēja aplūkot Hardija Lediņa un Jura Boiko radītos samizdatus Zirgābols, WCZLS un dadaiski rotaļīgo absurda romānu ZUN, noklausīties studijas Seque un Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīcas mūzikas ierakstus, kā arī iepazīties ar performanču un izstāžu koncepcijām un dokumentācijām. Izstādē būs skatāma arī plaša Lediņa videodarbu retrospektīva, norāda A. Ziemule.

Paralēli izstāžu zālēm vairākos LNB stāvos tiks eksponēti šī brīža Latvijas jauno autoru darbi, kuros saskatāmas Lediņa muzikālās, performatīvās vai estētiskās iezīmes un citāti. ”Ja jārunā par Lediņa mākslu, neizbēgami jāmin arī virkne citu radošu personību. Tādēļ Lediņa arhīva retrospekcija saaužas ar šobrīd strādājošu un viņam radniecīgu jauno autoru darbiem. Mūsdienu klātbūtne padara Lediņa pagātni laikmetīgu,” skaidro izstādes kuratore Līga Lindenbauma.

Izstādi atklās Gas of Latvia līdera Andra Indāna un mākslinieces Lauras Prikules performance. Izstādes laikā trīs performanču ciklu piedāvās Sabīne Moore, bet Lauras Prikules un Evas Vēveres radošā dueta Poētiskais robotisms instalācijas būs izvietotas pa LNB stāviem. Izstāžu zālē būs apskatāmas mākslinieces Gundegas Evelones performanču dokumentācijas, Maijas Kurševas kolāžas un Bolderājas grupas sociālā aktīvisma akciju hronika. Mākslinieku apvienības Klīga procesuālais objekts ”koncentriņš” tiks transformēts visas izstādes garumā, 30. decembrī – pēdējā izstādes dienā – noslēdzot to ar performanci.

Izstādi papildinās plaša saistīto notikumu programma – performances, sociālā aktīvisma darbnīca Bolderājā, ekskursijas ar izstādes kuratori Līgu Lindenbaumu un leģendārās izstādes Rīga-latviešu avangards kuratores Barbara Štrakas lekcija un diskusija Vai Hardijs Lediņš ir iekļuvis Latvijas laikmetīgās mākslas kanonā?.

Izstādi rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, izstādes kuratore ir Līga Lindenbauma.

Autore: Maija Kurševa

Autore: Maija Kurševa

0 Komentāru