Gada gleznu izraudzīsies Mārtiņš Vilkārsis

0 Komentāru
Gada gleznu izraudzīsies Mārtiņš Vilkārsis
Publicitātes foto

No 9. janvāra Dailes teātra Mākslas telpā Brīvības 75 būs apskatāma Swedbank un Agijas Sūnas galerijas izstāde-konkurss Gada glezna, informē Dailes teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Konkursu kopš 1993. gada organizē Agijas Sūnas galerija un Swedbank. Kā stāsta L. Jakovļeva, Gada glezna sākās kā Ziemassvētku brīnums, kad tautas atmodas laikā katrs bija gatavs kļūt par dāvinātāju, bet laika gaitā konkurss izvērtās par Ziemassvētku tradīciju.

Decembrī Agijas Sūnas galerija ar Swedbank atbalstu izaicināja gleznotājus kopīgai izstādei. Vairāki desmiti gleznotāju iesniedza katrs vienu darbu. Vienīgais noteikums – darbam ir jābūt radītam tekošajā gadā. Studentu darbi netiek nepieņemti.

Atšķirībā no daudziem citiem konkursiem, šeit laureātu nosaka nevis žūrija, bet viena konkrēta mākslas pasaulē pazīstama persona, kuru izvēlas galerija. Par Swedbank un Agijas Sūnas galerijas Gada gleznas prēmiju šogad lems Mārtiņš Vilkārsis. Iesniegto gleznu vērtētājs tiek paziņots tikai darbu nodošanas dienā. Grūti un atbildīgi ir sameklēt pērli šādā krāsām, idejām, emocijām un profesionāliem eksperimentiem piesātinātā ekspozīcijā, uzsver L. Jakovļeva. Bet simtiem cilvēku – gan mākslinieku, gan skatītāju – līdzdalība šajā notikumā apliecina Gada gleznas nozīmību.

Izstādes atklāšanā tiks nosaukts laureāts un pasniegta prēmija 1500 eiro apmērā, savukārt izstādes gaitā savu vērtējumu izteiks apmeklētāji, un, slēdzot izstādi, tiks pasniegta skatītāju simpātiju balva.

Gada glezna ir senākā kultūras sponsorēšanas aktivitāte Latvijas jaunāko laiku vēsturē, kuru nesavtīgi veic Swedbank (sākotnēji Vācijas-Latvijas banka, vēlāk – Hansabanka).

Iepriekšējos Gada gleznas pastāvēšanas gados par tās laureātiem ir kļuvuši Vija Maldupe, Vilis Vizulis, Barbara Muižniece (tagad Gaile), Jāzeps Pīgoznis, Ilze Avotiņa, Edgars Valdmanis, Ģirts Muižnieks, Daina Stabulniece, Ilze Neilande, Tatjana Krivenkova, Aija Jurjāne, Gunta Liepiņa, Edvards Grūbe, Inta Celmiņa, Ieva Maurīte, Sigita Daugule, Anna Baklāne, Ieva Kalēja, Kristīne Keire un Ritums Ivanovs.

Swedbank un Agijas Sūnas galerijas izstāde-konkurss Gada glezna no 9. janvāra līdz 15. martam bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

0 Komentāru