Franču cirka mākslinieki ar izrādi “Mouvinsitu” atkal Rīgā

Pievienot komentāru
Franču cirka mākslinieki ar izrādi “Mouvinsitu” atkal Rīgā
Publicitātes foto

Turpinot tradīciju, arī šogad Latvijas Jaunā teātra institūts mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts” iepazīstina ar laikmetīgā cirka māksliniekiem – francūžu Borisa Gibē un Florāna Hamona projekta “Mouvinsitu” pasaules pirmizrādi.

Izrāde apvieno laikmetīgās dejas, vizuālās mākslas, kino un cirka elementus un ar kustības palīdzību uzbur nereālus, fiktīvus mirkļus, kas ļauj gluži fiziski sajust tukšumu, zaudēt realitātes sajūtu un uzrakstīt kino scenāriju uz skatuves. Kā vēsta Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Gundega Laiviņa, izrādi Rīgā papildinās asprātīgu un poētisku video darbu izstāde.

Izrāde “Mouvinsitu” notiks VEF Kultūras pils zālē Ropažu ielā 2 sestdien, 6.septembrī, plkst. 19.00. Izrādē nav teksta, un tā ir paredzēta skatītājiem no 8 gadu vecuma. Video izstāde būs apskatāma VEF Kultūras pils foajē no plkst. 18.00 līdz 21.00. Ieeja – bez maksas.

“Mouvinsitu” autori ir mākslinieki Boriss Gibē un Florāns Hamons no Parīzes. Boriss kopš agras jaunības ir iepazinis gan cirka dzīvi, gan dzīvi bez mājām. 1996. gadā viņš nodibina kompāniju Zampanos, pēc tam daudz ceļo un strādā teju visās vadošajās jaunā cirka kompānijās Francijā. Florāns ir kinorežisors ar akrobāta izglītību un laikmetīgās dejas pieredzi, kurš šobrīd līdzās citiem projektiem strādā arī ar vienu no visslavenākajām cirka kompānijām Francijā un Eiropā Theatre Dromesko.