Fotogrāfs atklās alkohola tēmai veltītu izstādi

Komentāri
Fotogrāfs atklās alkohola tēmai veltītu izstādi
Foto: Andrejs Strokins

Andrejs Strokins izstādes darbu ciklā pievērsies alkohola tēmai, kas izpaužas gan kā savdabīgs psiholoģisks stāvoklis, gan kā ritualizēts kultūras fenomens. Fotogrāfiju izstāde Traucējumi un šķēršļi no 5. februāra būs skatāma Laikmetīgās Mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā.

Izstādes Traucējumi un šķēršļi darbi atspoguļo cilvēku vēlmi aizbēgt no realitātes, ar alkohola palīdzību padarīt to vieglāk paciešamu. Dzeršanas kultūra gadsimtiem ilgi caurvij sabiedrības vēsturi, bet šī brīža situācija ir atkarīga no nesenākās pagātnes, kas veido mūsu sociālo uzvedību. Alkohola patērēšana vieno dažādas paaudzes un sabiedrības grupas, tā kļuvusi par plaši izplatītu un akceptētu sociālo rituālu, kā arī būtisku publisko pasākumu sastāvdaļu. Kā skaidro LMC pārstāve Santa Mičule, izstādē Traucējumi un šķēršļi A. Strokins pēta šauro robežu starp skaidru realitātes uztveri un reibumu – prāta stāvokli, kurā cilvēks zaudē līdzsvara izjūtu un viņa apziņa transformējas, aizmiglojas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andrejs Strokins (1984) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu un ieguvis papildu izglītību dažādos fotokursos un radošajās darbnīcās. Līdz šim piedalījies grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, sarīkojis personālizstādi Cilvēki kāpās Lietuvā (2014). A. Strokins darbojas kā neatkarīgs fotogrāfs, pēdējo gadu laikā ir uzvarējis vairākos nozīmīgos fotokonkursos – Kaunas Photo Star, La Quatrieme Image, Photo Annual Awards dokumentālās fotogrāfijas kategorijā u.c. Traucējumi un šķēršļi ir mākslinieka pirmā personālizstāde Latvijā.

Izstādes atklāšana notiks ceturtdien, 5. februārī, plkst. 18.30 LMC Ofisa galerijā, Alberta ielā 13. Izstāde būs skatāma mēnesi – līdz 5. martam.

Lasi vēl