FOTO: pašā Rīgas sirdī lepni gozējas ”loceklis”

5 komentāri
FOTO: pašā Rīgas sirdī lepni gozējas ”loceklis”
Skaties.lv

Siltajos vasaras vakaros pastaigājoties pa Vecrīgu, Skaties.lv lasītāji pašā tās sirdī pamanījuši kādu detaļu, kas šķiet visai mulsinoša. Skaistā Melngalvju nama fasādi rotā uzraksts par piebūves uzcelšanas gadu, taču cipars ”1” tajā nepārprotami atgādina kādu vīrieša ķermeņa detaļu.

”Pašā Rīgas centrā visiem ir brīvi apskatāms loceklis!” ar šādu vēsti pie Skaties.lv vērsās lasītāja Linda. Kā norāda Linda, amizantais uzraksts ”1793” apskatāms virs vienas no Melngalvju nama ieejām.

Kā Skaties.lv atklāj Linda, viņai par ”krāniņu” Rīgas sirdī pastāstījusi kāda paziņa, kura darbojas kā gide un pa pilsētu vadā ārzemju tūristu grupas.

Gidi labprāt atrāda šo pilsētas apslēpto dārgumu ārzemju viesiem, un šī divdomīgā detaļa allaž izpelnās ekskursantu nedalītu sajūsmu.

Ar zīmīgo ”1793” visdrīzāk domāts gads, kad namam uzcelta divstāvu piebūve. Pasaules vēsturē 1793. zināms kā gads, kad tika izpildīts nāvessods Francijas karalim Luijam XVI, ar giljotīnu publiski nocērtot galvu. Kā nereti uzjautrinās ārzemju viesi, iespējams, Latvijas mērogā attiecīgajā gadā kādam nocirsta cita ķermeņa daļa.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl