Komentāri
FOTO: Mencendorfa namā atklāta leģendāru personību vaska figūru izstāde
Publicitātes foto

Līdz marta beigām Mencendorfa namā aplūkojama plaša vaska figūru kolekcija. Izstādīti aptuveni četrdesmit reālistiskas vēsturisku personību un leģendāru varoņu figūras. Ekspozīcijā pārstāvēti arī populāri tēli no kinofilmām.

Izstādes Pasaules vēsture vaska figūrās centrālais tēls ir kompozīcija, kas radīta pēc renesanses dižgara Sandro Botičelli (Sandro Botticelli, 1445-1510) gleznas Veneras dzimšana motīviem. Kompozīcijas pamatā ir sengrieķu mīts par mīlestības dievietes Afrodītes piedzimšanu no jūras putām. Nevar nepieminēt vēl kādu spilgtu personību no renesanses laikmeta – tas ir angļu dzejnieks un dramaturgs Viljams Šekspīrs (William Shakespeare, 1564-1616), kas ietērpts greznā laikmetam raksturīgā kostīmā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apmeklētājiem ir iespēja satikt tādus plaši zināmus tēlus kā sengrieķu kara un gudrības dievieti Atēnu, renesanses laika dižgarus Mikelandželo un Leonardo da Vinči, kā arī apskatīt, kāda varētu būt izskatījusies viņa gleznotā Mona Liza.

Vaska figūrās ”iedzīvināts” arī franču imperators Napoleons Bonaparts (Napoléon Bonaparte, 1769-1821) un viens no spilgtākajiem spāņu sirreālisma gleznotājiem – Salvadors Dalī.

”Mēs esam padomājuši arī par mazajiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Viņiem būs interesanti savām acīm ieraudzīt varoņus no animācijas filmas Ledus Laikmets. Zobenzobu vāvere Skrets, kas noķērusi zīli, sliņķis Sids u.c. Amerikāņu aktieris Džonijs Deps kā Džeks Sperovs no filmu cikla Karību jūras pirāti kopā ar pirātu karalieni Elizabeti Svonu. 2015. gada nogalē uz ekrāniem iznāca septītā daļa Zvaigžņu karu filmu sāgā, izstādē to pārstāvēs gudrākais un pats stiprākais sava laika džedajs – Joda u.c.” stāsta izstādes kurators Armens Arutjunjans.

Viņš norāda, ka ”Rīgā ir ieradusies ļoti nopietna kolekcija, kas ne tikai izklaidēs, bet arī izglītos apmeklētājus. Jāatzīmē, ka vaska figūras ir veidotas ārkārtīgi rūpīgi, ievērojot vēsturisko precizitāti, apkopojot un izmantojot informāciju no dažādiem avotiem. Esam priecīgi, ka šī ir jau trešā izstāde, ko veidojam sadarbībā ar Rīdzinieku māju-muzeju Mencendorfa nams.”

Foto

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl