FOTO: krievu mākslas kolekcionārs uz Rīgu atvedis retus Dalī un Pikaso darbus

Pievienot komentāru
FOTO: krievu mākslas kolekcionārs uz Rīgu atvedis retus Dalī un Pikaso darbus
Foto: Skaties.lv

No 4. augusta līdz 27. septembrim Rīgā, Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, iespējams apskatīt izmeklētus Salvadora Dalī un Pablo Pikaso darbus, kurus uz šejieni atgādājis krievu kolekcionārs Aleksandrs Šadrins.

Divu diženāko mūsdienu spāņu mākslinieku tēlniecības, keramikas un grafikas darbu izstādē iespējams aplūkot Salvadora Dalī bronzas skulptūras, gravīras, grafikas un keramikas, kā arī Pablo Pikaso keramika un grafika. Šadrins savu privāto kolekciju veidojis 15 gadus.

Jautāts, kāpēc savu kolekciju nolēmis atvests tieši uz Rīgu, Šadrins atzīst, ka ar Rīgu viņam saistās labas atmiņas: ”Tieši uz šejieni atbraucu pirmajā ceļojumā ar savu nu jau sievu. Jāteic, pilsēta ir ļoti skaista un kopta – noņemu cepuri to priekšā, kas Rīgu ir tā uzposuši.”

Izstādē redzami slavenākie Dalī sižeti, piemēram, kūstošais pulkstenis, zilonis uz tievām kājiņām, sieviete ar atvilktnēm, žirafe ugunī un citi. Tomēr eksistē arī ”cits Dalī”, kura radītie tēlniecības un grafikas darbi ir tikpat neparasti: spārnoti gliemeži, mušas ar kroņiem un uz degunradža muguras izvietojušies 17 jūras eži.

Pablo Pikaso keramika ļauj izprast viņa māksliniecisko centienu dziļumu. Ilgie vienotības ar pirmatnējo garu meklējumi guva atspoguļojumu keramikas darbu sižetos un veidošanas manierē. Uz bļodām un krūkām redzami mītiski fauni, mīnotauri, vērši, bakhanāliju un koridas ainas. Arī dzīvnieki un putni dziļi iedvesmoja Pikaso, un viņš izveidoja kazas Esmeraldas un viņa mājās dzīvojušās pūces tēlu galeriju.

Šis projekts ir unikāls, jo pirmo reizi Pablo Pikaso keramika tiks eksponēta līdzās Salvadora Dalī darbiem. Galerijas zālēs non-stop režīmā tiks demonstrēta filma-ekskursija, kurā kolekcionārs Aleksandrs Šadrins pastāstīs par savu kolekciju.

FOTO