Foto: Koris ”Sapnis” un Žoržs Siksna sajūsmina publiku Zviedrijā

Pievienot komentāru
Foto: Koris ”Sapnis” un Žoržs Siksna sajūsmina publiku Zviedrijā
Privātais arhīvs

Maija izskaņā Zviedrijas pilsētā Stokholmā risinājās īpašs Baltijas valstu mūzikas festivāls. Uz to devās uz zviedru publiku ar latviešu melodijām priecēja arī Latvijas mākslinieki – estrādes leģenda Žoržs Siksna, operdziedātāja Evija Martinsone un panākumiem bagātais sieviešu koris ‘’Sapnis’’.

Par to, lai mūsu mākslinieki nokļūtu Stokholmā, parūpējās kompānija ‘’Tallink’’, kura gan koristēm, gan Žoržam un Evijai bija sarūpējusi īstu zvaigžņu cienīgu braucienu A klases kajītēs.

Kora meitenes sāka jau iesildīt balsis karaoke konkursā, lai nākamajā dienā priecētu ar koncertu Stokholmā dzīvojošos latviešus, kuri sirsnīgi uzņēma dziedātājus un festivāla laikā laipni izguldīja ģimenēs.

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Stokholmā notika plašs, Baltijas valstu simtgadei veltīts, sarīkojums ”Baltiešu diena” , kurā Zviedrijā dzīvojošie latvieši, lietuvieši un igauņi atzīmēja savu valstu pastāvēšanas simtgadi.

Sarīkojumā piedalījās Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas ārlietu ministri, Stokholmas pilsētas amatpersonas, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, Baltijas valstu kori, deju kopas, mūziķi, amatnieki, sestdienas skolu audzēkņi un svētku rīkotāji.

Festivāla laikā ‘’Sapnis’’ kopā ar Žoržu un Eviju sniedza divus koncertus. Brīvdabas šovā uz Etnogrāfiskā muzeja ”Skansen” estrādes mūsu mākslinieki iepazīstināja publiku ar Dziesmu svētku hitiem, aicinot zviedrus ierasties ciemos uz svētkiem.

Otrs koncerts tika sniegts baznīcā, un tajā izskanēja plejāde pasaules klasikas un garīgās mūzikas.

Kā Skaties.lv atklāja koncertu apmeklētāji, koris kopā ar Žoržu un Eviju radījis visām gaumēm baudāmu šovu. Operdziedātājas liriskais dziedājums aizkustināja neskaitāmu klausītāju dvēseles, liekot actiņās sariesties emociju asariņām.

Ziņa par leģendārā Žorža uzstāšanos Stokholmā bija atsaukusi uz koncertiem latviešus no Zviedrijas malu malām, apliecinot, ka mūsu estrādes mākslinieka slava aizgājusi jau tālu ārpus Latvijas robežām.

Savukārt pēc ‘’Sapņa’’ latviskā dziedājuma ne viens vien apmeklētājs atzinās, ka ir patīkami pārsteigts par to, kādā godā Latvijā tiek turēta tautas mūzika un pauda vēlmi ierasties uz Dziesmu svētkiem. Īpašu atzinību izpelnījās meiteņu tautastērpi – tajos ar metro dodoties uz koncertu norises vietām, koristes labprāt nopozēja bildēm kā arī ar prieku pastāstīja par Latviju un tās kultūru.

Skaisto pasākumu noslēdza īpašs sadraudzības vakars, par kura zvaigzni kļuva Žoržs Siksna. Mākslinieks kāpa uz skatuves, sākotnēji lai priecētu publiku ar četrām dziesmām, taču tika vairākas reizes saukts atpakaļ un galu galā sniedza kārtīgu koncertu.