Foto: Jūrmalā pulcējas klasiskās mūzikas gardēži

Pievienot komentāru
Foto: Jūrmalā pulcējas klasiskās mūzikas gardēži
PAULS ZVIRBULIS

Pagājušās nedēļas nogalē Dzintaru koncertzālē Jūrmalā pulcējās klasiskās mūzikas mīļotāji un kultūras gardēži, lai baudītu sestā ”Jūrmalas festivāla” koncertu ”Dzimuši Latvijā”.

Koncertā uzstājās izcili Latvijā dzimuši mūziķi – gan strauji plaukstoši jaunie talanti, gan latviešu mūziķi ar starptautisku slavu, kuru uzstāšanās dzimtenē vienmēr ir gaidīts notikums.

Krāšņajā solistu parādē uzstājās pasaulē atzītā vijolniece Kristīne Balanas, kā arī daudzpusīgais jaunās paaudzes saksofonists Aigars Raumanis, sitaminstrumentu spēles jauno talantu Mārtiņu Starostnieku.

Mūziķu plejādes vidū muzicēja arī pianisti – harismātiskais stilu meistars Andrejs Osokins, klavierspēles pētnieks Sergejs Osokins un izcilais Reinis Zariņš, kā arī džeza pianists un komponists Edgars Cīrulis.

Koncertā ar savu sniegumu priecēja arī latviešu slavenākais opertenors Aleksandrs Antoņenko, spēcīgā soprāna īpašniece Laura Teivāne un šarmantā dziedātāja Beāte Zviedre, kamerorķestris ’’Sinfonietta Rīga’’, vijolnieks Raimonds Ozols, pie diriģenta pults bija Berlīnes Komiskās operas galvenais diriģents Ainārs Rubiķis.

Daudzveidīgajā programmā līdzās neakadēmiskām epizodēm skanēja izlase ar Volfganga Amadeja Mocarta, Pētera Čaikovska, Fēliksa Mendelszona, Morisa Ravela, Frederika Šopēna, Antonīna Dvoržāka instrumentāliem un vokālajiem skaņdarbiem.

Koncertu Dzintaros baudīja arī sabiedrībā zināmi ļaudis – aktrises Rēzija Kalniņa un Esmeralda Ermale, Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes loceklis Jānis Jenzis un citi.

Ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un nodrošinot visus nepieciešamos drošības pasākumus, sestais ”Jūrmalas festivāls” Dzintaru koncertzālē norisinās līdz 4. augustam.

Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts un katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju. Tomēr lai sniegtu iespēju baudīt koncertus daudz plašākai auditorijai, Dzintaru koncertzāle kopā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu piedāvā klausītājiem skatīties koncertus attālināti ar interneta tiešraides starpniecību visā pasaulē.

Jānis Šipkēvics interneta tiešraides vadīs no īpaši iekārtotas koncertstudijas, kurā viesosies dažādi mūziķi un sabiedrībā zināmi cilvēki. Biļetes uz interneta tiešraidēm būs iespējams iegādāties bilesuparadize.lv un tiešraides koncertus varēs skatīties vēl mēnesi pēc pasākuma.