FOTO: Jūrmalā aizvadīts jau astotais senioru deju festivāls Puķu balle

Pievienot komentāru
FOTO: Jūrmalā aizvadīts jau astotais senioru deju festivāls Puķu balle
Foto: Jūrmalas pilsētas dome

Trīs dienas jūnija nogalē – no 28. līdz 30. jūnijam – uz astoto senioru deju pasākumu Puķu balle Jūrmalā pulcējās 227 dalībnieki, kuri pārstāvēja 17 senioru deju kopas: 15 – no Latvijas, divas – viesi no Lietuvas un Igaunijas.

Nule kā mājupceļā pavadījusi beidzamos viesus no Igaunijas, šā pasākuma organizatore un senioru dejas žanra aizsācēja Latvijā Laimdota Andersone bija ļoti pacilāta un gandarīta par izdevušos pasākumu: “Dienas mūs lutināja ar īsti vasarīgiem laikapstākļiem, bet pats galvenais ieguvums – visi uzņēmām tik daudz pozitīvās enerģijas, ka pietiks visam gadam līdz nākamajai Puķu ballei.”

Pasākums tika atklāts Kauguru kultūras namā, kur 28. jūnijā satikās Raplas (Igaunija) kultūras centra deju kopa Rand Rohī, Biržu (Lietuva) deju kopa Siandela, piedalījās arī Babītes Gātes dejotāji un Jūrmalas Vējš ābeļziedos. Muzicēja, mācījās deju soļus, lai nākamajā dienā Lielupes Brīvdabas muzejā dejotu visi kopā. Kopumā 17 deju kopas izdejoja 17 dažādas dejas. Festivāla dalībnieki devās arī ekskursijā pa muzeju, uz jūru, meistarklasēs apguva jaunus deju soļus. Pasākumā muzejā īpaši tika sumināti seniori, kuri iegājuši jau devītajā gadu desmitā, un tādas bija sešas kundzes vecumā no 82 līdz 86 gadiem. Tā kā pasākums notika Pēterdienā, īpaši tika pieminēti arī Pēteri un visi, kas ar tiem cieši saistīti (Pēteru meitas, dēli, sievas, brāļi, mazmeitas u.c.). Puķu balle noslēdzās ar zaļumballi Horna dārzā, kur muzicēja Žoržs Siksna, bet kolektīvi, kas piedalījās pasākumā, kā ierasts, saņēma gan piemiņas kausus – puķu vāzes –, gan vienojās kopīgā dejā, kuras beigu akordos uzplauka īsts puķu dārzs, kad dejotāji pacēla rokās oranžu gerberu ziedus.

Foto

“Senioru dejas – tas ir īpašs dzīvesveids: seniori iegūst gandarījumu caur kustību, prieku par kopā būšanu. Aktīvi darbojoties Starptautiskajā senioru deju kustībā, kopš 2010. gada uz Latviju esmu atvedusi vairāk nekā 80 deju. Gaidot Puķu balles pasākuma desmitgadi, kas notiks Latvijas simtās jubilejas gadā, jau šogad izdejojām tās dejas, kuras būs par pamatu Puķu balles pasākumam pēc pāris gadiem,” stāsta Laimdota Andersone.

Senioru dejas ir īpašs deju žanrs, kura pirmsākumi meklējami Vācijā, kad pagājušā gadsimta 50. gados tika izveidota šī kustība, lai ļaudis no 50 gadu vecuma speciālistu pavadībā tiktos un dejotu īpašas, senioriem domātas deju mūzikas terapijas dejas, kuras veidotas pēc sporta ārstu ieteikuma.

Kā atzīst Laimdota Andersone, Jūrmala ar Puķu balli kļuvusi pazīstama visā Eiropā, un tas ir nozīmīgākais senioru dejas pasākums Baltijas valstīs. Puķu balles ideja radās pirms astoņiem gadiem, lai pulcētu senioru deju kopas, kuru nosaukumā ir ziedi.