FOTO: Jura Podnieka filmu studija uzsāk jaunas kriminālkomēdijas filmēšanu

0 Komentāru
FOTO: Jura Podnieka filmu studija uzsāk jaunas kriminālkomēdijas filmēšanu
PUBLICITĀTES FOTO

Augustā ir uzsākta Jura Podnieka studijas producētā jaunā režisora Jurija Skorobogatova seriāla un filmas ”Uzticības persona” filmēšana. Kriminālās komēdijas stāsts norisināsies piecās sērijās, kas decembrī būs ekskluzīvi skatāms nākamās paaudzes televīzijā Go3, savukārt 2022. gada sākumā filma pirmizrādi piedzīvos kinoteātros visā Latvijā un Go3.

Stāsts vēstīs par pieredzējušu nodokļu optimizācijas speciālistu, kura darbā negaidīti problēmas sagādā kāda bezpajumtniece, uz kuras vārda ir atvērts uzņēmuma konts. Galvenās lomas seriālā un filmā atveidos Jurijs Djakonovs, Marija Linarte, Egons Dombrovskis, Kaspars Gods, Mārcis Lācis, Zane Aļļēna.

Seriāls un filma ”Uzticības persona” ir stāsts par Arti (Jurijs Djakonovs), kurš palīdz saviem klientiem reģistrēt uzņēmumus un atvērt bankas kontus, dažkārt izmantojot fiktīvas firmas ar fiktīviem valdes locekļiem, lai apietu nodokļu sistēmu. Gadiem ilgi darījumi norit bez aizķeršanās, tomēr stundu pirms izlidošanas uz paša kāzām atklājas, ka vienam no viņa klientiem ir bloķēts konts. Lai kontu atbloķētu un veiksmīgi dotos pie savas līgavas, Artim ir jāatrod bezpajumtniece Jana (Marija Linarte), fiktīva uzņēmuma īpašniece, kuras kontā ir iesaldēti daži miljoni eiro. Kad gadījuma darbu veicēja ir pārvērsta par lēdiju, kurai varētu patiešām piederēt šāds konts, viņai rodas savs plāns turpmākajai notikumu gaitai.

”Man dzīvē ir nācies sastapt cilvēkus, kuri patiešām tirgo savus personīgos datus izdzīvošanas nolūkos, tā ir atsvešināta pasaule, par kuru skaļi nerunā. Tādēļ es vēlos parādīt uz ekrāna patiesos notikumos balstītu stāstu, kas parāda, cik absurda ir šī situācija, un caur komisku skatījumu ļauj ieskatīties dažādos mūsu sabiedrības sociālajos slāņos,” atklāj filmas režisors Jurijs Skorobogatovs.

Kriminālās komēdijas ”Uzticības persona” veido spēcīgs aktieru sastāvs – galveno lomu Arti atveidos kino un seriālu zvaigzne Jurijs Djakonovs, Janas lomai ir izvēlēta Jaunā Rīgas teātra aktrise Marija Linarte. Nozīmīgas lomas projektā atveidos arī Liepājas teātra aktieri Egons Dombrovskis un Kaspars Gods, aktieris un režisors Mārcis Lācis, aktrise Zane Aļļēna, kā arī Ivars Krasts, Ģirts Krūmiņš, Marija Bērziņa, Liene Šmukste, Ritvars Gailums, Gints Grāvelis un citi.

Producente Antra Cilinska par gaidāmo filmu: ”Nenoliedzams ir fakts, ka skatītāji Latvijā ļoti vēlas redzēt komēdijas, vēl jo vairāk – kriminālās komēdijas. Tam pierādījums bija arī filmas ”Kriminālās ekselences fonds” lielā skatītāju interese. Tāpēc jaunā režisora Jurija Skorobogatova ideja, veidot reālos notikumos balstītu kriminālo komēdiju, ir tikai apsveicama. No producēšanas viedokļa liels izaicinājums ir tas, ka seriālu veidosim gan nākamās paaudzes televīzijai Go3, gan filmu, kas tiks izrādīta kinoteātros visā Latvijā”.

Seriāls pirmizrādi piedzīvos nākamās paaudzes televīzijā Go3 šā gada decembrī, savukārt filma ir gaidāma 2022. gada sākumā.

”2021. gadā esam piedāvājuši plašu Go3 oriģinālsaturu, stāstot par drosmīgām un atklātām tēmām. Īpaši rudens un ziemas sezonai mēs esam sagatavojuši vairākus interesantus projektus, kas noteikti iegūs plašāku interesi sabiedrībā. Projekts ”Uzticības persona” ir jaunas un nebijušas sadarbības formāts, jo mūsu skatītājiem piedāvāsim gan seriālu, gan filmu. Uzsākot šo sadarbību, mūs ļoti uzrunāja producentu vīzija, ka aktuāls temats tiek pasniegts ar vieglu melno humoru. Esmu pārliecināts, ka šis stāsts aizraus arī Go3 skatītājus,” komentē Go3 mārketinga vadītājs Latvijā Ivars Lubāns.

Par projekta vizuālo risinājumu rūpēsies operators Aigars Sērmukšs, mākslinieks Kārlis Balodis, kostīmu māksliniece Anastasija Golubeva, grima speciāliste Ilona Zariņa un citi pieredzējuši kino profesionāļi. Kā scenārija konsultants projektam piesaistīts Oskars Rupenheits, filmas ”Kriminālās ekselences fonds” režisors un scenārija autors.

Projektu producē JURA PODNIEKA STUDIJA – godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi. Jaunais režisors Jurijs Skorobogatovs kino izglītību ir ieguvis Nacionālajā Filmu skolā un, sevi jau apliecinājis, veidojot gan diplomdarba filmu ”Skrūvgriezis”, gan vēl citas īsfilmas. Šī ir viņa pilnmetrāžas spēlfilmas debija.

Projektu atbalsta: “SIXT autonoma”, Ūdenspudele.lv, “Virši”, “Confidental”, “iDeal”, “Peša Customs”, “CityBee”, “Mans Drēbju Skapis”, “Laiks Jeweller”.

0 Komentāru