Foto: ieskats otrā ”Osokina Brīvības festivāla @152” atklāšanā

0 Komentāru
Foto: ieskats otrā ”Osokina Brīvības festivāla @152” atklāšanā
PĒTERIS BĒRZIŅŠ

Trešdien, 7. jūlijā, Rīgā tika atklāts otrais ”Osokina Brīvības festivāls @152”, kura laikā gandrīz nedēļas garumā deviņos koncertos ar īpašām koncertprogrammām uzstāsies iemīļoti latviešu mākslinieki.

”Neskatoties uz to, cik ļoti sarežģīti un pat brīžam izaicinoši šajā pandēmijas laikā ir organizēt publiskus pasākumus, kuriem jāatbilst tik daudz dažādām prasībām un ierobežojumiem, arī šogad esam izvēlējušies īstenot šo festivālu. Mēs to darām, jo mums ir ārkārtīgi svarīgi radīt iespēju gan pašiem, gan citiem brīnišķīgiem māksliniekiem satikties ar klausītājiem klātienē, sajust skatītāju emocijas un īsta koncerta saviļņojumu,” saka pianists Andrejs Osokins.

Arī šogad festivāls notiek Klavieru salonā Rīgā, Brīvības ielā 152, tādējādi tiek saglabāts mini-festivāla koncepts, kas sniedz iespēju apmeklēt koncertus šauram klausītāju lokam, nodrošinot īpašo tuvības sajūtu starp māksliniekiem un klausītājiem.

Festivāla atklāšanas koncertā 7. jūlija vakarā izskanēja krāšņa klaviermūzikas programma, kuru izpildīja Andrejs Osokins. Koncerta īpašā viešņa bija izcilais latviešu mecosoprāns Ieva Parša. Programmā skanēja vācu romantisma daudzveidība klaviermūzikā – Ludviga van Bēthovena, Roberta Šūmaņa, Franča Šūberta, Volfganga Amadeja Mocarta un Johannesa Brāmsa izcilākie opusi.

”Osokina Brīvības festivāls @152” noslēgsies 11. jūlijā ar kontrastiem bagātu programmu. Ar festivāla programmu var iepazīties un biļetes uz tā koncertiem var iegādāties aula.lv.

0 Komentāru