FOTO: Gregs Osbijs un trio VEIN atklāj Rīgas Ritmu ziemas koncertsēriju

0 Komentāru
FOTO: Gregs Osbijs un trio VEIN atklāj Rīgas Ritmu ziemas koncertsēriju
Foto: Deniss Hvostovojs

4. novembrī Latvijas Radio 1.studijā ar vienīgo koncertu Baltijā viesojās nepieradinātā džeza meistari – saksofonists Gregs Osbijs (Greg Osby) ar trio VEIN no Šveices.

Pirms koncerta Gregs Osbijs sniedza aizraujošu meistarklasi jaunajiem mūziķiem, atklājot savus saksofona meistarības noslēpumus. Mūziķis ar 20 gadu stāžu un ilggadēju pieredzi aktīvā koncertdzīvē, sniedza neskaitāmus padomus un ieteikumus saksofona spēlē, kas meistarklases dalībniekos izraisīja neviltotu interesi.

Vēlāk koncerta apmeklētājus sagaidīja muzikāli piesātināts vakars – uz Latvijas Radio 1. studijas skatuves izcilais saksofonists organiski saplūda ar eksperimentālās džeza mūzikas trio VEIN, ar kuriem sadarbojas jau vairākus gadus, radot arvien jaunus, pārsteidzošus projektus. VEIN ir trio – Thomas Lähns un brāļi Michael un Florian Arbenz, – kurus vieno interese un vēlme muzikāli eksperimentēt. Trio spēlē pašu komponētu mūziku un šādā sastāvā ir izdevuši jau trīs ierakstus.

Klausītājus aizrāva piesātinātie džeza ritmi, kas katrā skaņdarbā raisīja pārsteiguma sajūtas par mūziķu neparastajām, tai pat laikā brīvajām, improvizācijas spējām. Mākslinieku saspēle uz skatuves, papildinot vienam otru un brīvi rotaļājoties ar džeza mūzikas formām, piesaistīja klausītāju uzmanību visa koncerta garumā, radot īpašu, tikai džeza improvizācijai raksturīgu burvību.

“Esmu patīkami pārsteigts, mūziķu šī vakara sniegumam dodu augstāko novērtējumu. Tāda kvalitāte, katrs no mūziķiem ir augstākā līmeņa meistars – tonis un skanējums ir tik dzīvs, tik silts, tik maigs un ļoti “gudrs”. Dzīva mūzika, kura paņem ar tādu spēku. Esmu ļoti priecīgs, ka Latvijas Radio studija bija pārpildīta – tas nozīmē, ka jau ir cilvēki, kuri prot šādu mūziku novērtēt un zina, kāpēc viņi šeit ir atnākuši. Un viņi noteikti atrada to, ko šeit meklēja,” pēc koncerta atzina muzikologs Boriss Avramecs.

FOTO: Gregs Osbijs un trio Vein uzstājas Rīgas Ritmos

Ziemas koncertu sērija turpinās! 24. novembrī Mūzikas namā Daile uzstāsies ekstravagantais amerikāņu trompetists Kristiāns Skots (Christian Scott), bet  2. decembrī Mūzikas namā Daile koncertēs četrkārtējais Grammy balvas ieguvējs Antonio Sanchez ar grupu Migration.

0 Komentāru