FOTO: Deep Forest veiksmīgi uzsāk savu Latvijas koncerttūri

Komentāri
FOTO: Deep Forest veiksmīgi uzsāk savu Latvijas koncerttūri
Foto: Modris Helds

Veiksmīgi aizritējis pirmais grupas Deep Forest koncerts Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kur etnoelektroniskās mūzikas mākslinieki uzstājās ceturtdienas, 21. aprīļa, vakarā. Grupas pirmā Latvijas koncerttūre turpinās ar koncertiem Vidzemes koncertzālē Cēsis, Latgales vēstniecībā Gors un noslēgsies Rīgas Kongresu namā.

Koncertā tika iesaistīti arī klausītāji, kuriem tika norādīta īpaša interneta adrese mobilajām ierīcēm, kuru ievadot savos viedtālruņos, klausītāji varēja iesaistīt viņu pašu izvēlētas putnu dziesmas mūziķu priekšnesumā. Patīkami pārsteidza arī speciāli šai koncertprogrammai veidotās videoprojekcijas visa koncerta garumā. Precīzāku ieskatu tajā, kā tas izskatījās, var gūt foto galerijā.

Foto

Par Deep Forest vizītkarti nepārprotami kalpo Sweet Lullaby (pamatā tradicionāla Zālamana salu iedzīvotāju melodija), kas joprojām ir viens no etnoelektronikas visspožākajiem sacerējumiem. Tomēr šis franču projekts pazīstams arī ar virkni citu labi atpazīstamu kompozīciju, piemēram, Marta’s song no Grammy balvu (pirmo reizi franču māksliniekiem!) ieguvušā albuma Boheme vai sadarbībā ar Pīteru Geibrielu tapušais While The Earth Sleeps. Visas šīs dziesmas joprojām tiek atskaņotas radio. Kā jau iepriekš atklājis grupas dibinātājs, komponists, multiinstrumentālists un šobrīd vienīgais grupas oriģināldalībnieks Ēriks Mukē, uz šiem koncertiem viņš sev līdzi uzaicinājis senegāliešu mūziķi un solistu Alūnu Vadē, kā arī britu DJ Daimondu Dagalu. To visu papildina īpaši šai koncertsērijai sagatavotas videoinstalācijas.

Jautāts par mūziķu izvēli, Ē.Mukē paskaidro: ”Mūzikas būtība ir dalīšanās prieks un draudzība. Jā, Daimonds nāk no pavisam citas vides, tāpat Alūns Vadē, bet, kad mēs satikāmies studijā un sākām kopā muzicēt, sajūtas bija tādas, it kā mēs to būtu darījuši gadu gadiem! Man patīk tie elementi, ko viņi pievieno, es skaidri sajūtu viņu muzikālo izcelsmi un prasmes. Izbaudu iespēju vienlaikus būt starp Senegālu, Indiju, Angliju un Franciju.”

Stāstot par jaunā albuma (oficiāli iznāks 10.jūnijā) tapšanu, Ēriks atklāj: ”Evo&Devo balstās vienkāršā idejā, ka visas skaņas nāk no pamatsinusoīdas, kuru tu vari modelēt un formēt tā, lai panāktu kompleksu tekstūru. Tādējādi šis albums galvenokārt tapa ar modulāro un analogo sintezatoru palīdzību.”

Šodien, 22. aprīlī, grupa viesosies Vidzemes koncertzālē Cēsis, 23. aprīlī –Latgales vēstniecībā Gors un 24. aprīlī – Rīgas Kongresu namā. Biļetes vēl pieejamas Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl