Fon Stricka villā Rīgā gaidāmi divi koncertvakari

Pievienot komentāru
Fon Stricka villā Rīgā gaidāmi divi koncertvakari
Publicitātes foto

31. martā un 1. aprīlī, K. K. fon Stricka villā Rīgā gaidāmi divi koncertvakari. Vispirms tur koncertēs somu savādās disko mūzikas princis Jaakko Eino Kalevi, bet dienu vēlāk ar koncertu galvaspilsētā atgriezīsies Arms And Sleepers no ASV, vēsta biedrība Skyr.

Helsinkos dzimušais un berlīnē dzīvojošais psihedēliskais sapņotājs un bijušais tramvaja vadītājs Jaakko Eino Kalevi savās mājās jau kļuvis par sava veida kulta personāžu. Lai arī pirmo pilnmetrāžas albumu Weird World (mājvieta tādiem māksliniekiem kā Peaking Lights, How To Dress Well un citiem) paspārnē mūziķis izdeva vien pagājušogad, tā priekšteči, īsspēlējošās plates Dreamzone un Yin Yang Theatre jau bija piesaistījuši gan klausītāju, gan mūzikas apskatnieku uzmanību un atzinības pilnus izsaucienus.

Jaakko Eino Kalevi radītā savdabīgā disko mūzika, kuru lielākoties koncertu starplaikos dažādās studijās mūziķis pats ar dažādiem instrumentiem arī ierakstījis, ļauj viņu ierindot līdzās ne tikai saviem domubiedriem minētajā izdevniecībā, bet uzsēdinātuz t. s. “weirdo pop” viļņa vispār, kuram piederīgi ir arī liela daļa Monreālas izdevniecības Arbutus Records pārstāvēto mākslinieku, dāņu Lust For Youth un, protams, citi. Arī Jaakko mūziku caurauž nostaļģiskas atmiņas par savas bērnības jeb tolaik jau pieaugušo vecāku jaunības dienu mūziku, kas paša daiļradē jaucas ar sausu un savdabīgu humoru, skandināvisku īpatnumu un savu tiesu eksotikas valodā (vairākās kompozīcijās Jaakko personiskus stāstus joprojām stāsta somu valodā) un izrunā.

“Es vēlējos, lai albums ir kā vienots vesels nevis dziesmu izlase. Priecājos, ka tajā varēju attīstīt jau ar Dreamzone radīto sajūtu,” albuma tapšanu komentē mūziķis. “Dziesmas ir savstarpēji saistītas, jo pie tām visām es strādāju vienlaikus.”

Pēc izpārdotiem koncertiem pagājušās vasaras turnejā pa Lielbritāniju un kontinentālo Eiropu, jau ilgāku laiku gaidītais Jaakko Eino Kalevi koncerts nu notiks arī Latvijā, Rīgā.

Video: Jaakko Eino Kalevi dziesma Deeper Shadows

Mirzas Ramiča (Mirza Ramic) un Maksa Lūisa (Max Lewis) veidotais duets Arms And Sleepers no Bostonas ASV šogad atzīmē savas pastāvēšanas desmitgadi. Pa šo laiku dienasgaismu ieraudzījuši ap divdesmit dažādi izdevumi, veidojušās dažādas ievērību cienīgas un veiksmīgas mākslinieciskas sadarbības – ar Tomu Broso (Tom Brosseau), Filipu Džeimisonu (Philip Jamieson) no grupas Caspian, Benu Šepardu (Ben Shepard) no ansambļa Uzi & Ari un citiem. Dueta koncertējošais dalībnieks Mirza sniedzis neskaitāmus koncertus Ziemeļ- un Dienvidamerikā, Āzijā un, protams, Eiropā, izpelnoties daudzu jo daudzu klausītāju un profesionāļu atzinību.

2014. gada oktobrī dienasgaismu ieraudzīja Arms And Sleepers jaunākais pilnmetrāžas albums Swim Team. Mūziķu pagājušā gadsmita 80. gados vadītās bērnības dažādu aizraušanos iedvesmotās kompozīcijas, kurās uztaustāmi gan instrumentālā hiphopa un rhythm & blues, gan elektroniskās mūzikas pavedieni, atzinīgi novērtējuši vairāki cienījami mediji – The Huffington Post, XLR8R, The Clash un citi. Lai arī vien 35 minūtes ilgs, ieraksts ar juceklīgām melodijām un pacilājošu ritmiku klausītājā paspēj sakult dažādu spilgtu emociju virpuli. Albumam Swim Team pretoties grūti, jo melodisms, komplicētie ritma zīmējumi un smalkās harmonijas vēl un vēlreiz apliecina dueta jaunatklājēju garu, ierakstu pamatoti ļaujot uzskatīt par dinamiskāko mūziķu līdzšinējā diskogrāfijā.

Koncerts Rīgā būs Arms And Sleepers atgriešānās Latvijā, pēc iepriekšējos gados izpārdotiem koncertiem galvaspilsētā un Cēsīs.

Video: Arms and Sleepers koncertsesijā

Biļetes uz abiem koncertiem nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. Tikai pirmās 30 uz katru no tiem pieejamas par īpašu cenu – 9 eiro (uz koncertu 31/03) un 7 eiro (uz koncertu 1/04). Sevišķi izdevīgas ir kopīgas abu koncertu biļetes, no kurām arī pirmās 30 ir lētākas – 14 eiro. Tuvojoties koncertiem, biļešu cenas pieaugs. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.