Filmas Jaunība pirmizrādē latviešu aktrises mirdzēs Zeltiņas darinātās rotās

0 Komentāru
Filmas Jaunība pirmizrādē latviešu aktrises mirdzēs Zeltiņas darinātās rotās
Publicitātes foto

Piektdien, 13. novembrī, plkst. 22.00 kinoteātrī Splendid Palace Latvijas pirmizrādi piedzīvos Paolo Sorentīno filma Jaunība (Youth), kas turpina viņa oskarotās filmas Dižais skaistums (The Great Beauty) estētisko un intelektuālo vērienu.

Skatītājus sagaida ne viens vien pārsteigums, jo vakara esence slēpjas nosaukumā la dolce vita – dzīve ir skaista, kas ir sava veida parafrāze par itāliešu režisora Federiko Fellīni kinematogrāfu, kura zināmākais kino veikums ir filma La Dolce Vita (1960). Vakara gaitā mums visiem zināmais Latvijas teātra aktrišu zieds uzplauks skatītāju acu priekšā īpaši skaisti, rosinot atminēties 60. gadu kino eleganci un šķetināt jaunības un skaistuma kultu no cita skatpunkta. Īpašu pārsteigumu sagatavojusi aktrise Agnese Zeltiņa, kuras radītā zīmola Soulstones rotās aktrises iemirdzēsies jaunā spozmē. Pasākuma turpinājumā – filmas Jaunība pirmizrāde.

Sorentīno filma vēsta par diviem māksliniekiem, Fredu un Maiku, kuri ir draugi kopš senseniem laikiem. Freds ir slavens komponists un diriģents, taču principu dēļ atsakās no Elizabetes II uzaicinājuma uzstāties prinča Filipa dzimšanas dienas koncertā. Tikpat populārs ir arī kinorežisors Maiks. Šveicē viņš ne vien mielo acis un prātu, bet arī cenšas notvert mūzu, jo kā gan citādi lai rada vēl vienu izcilu scenāriju. Abi ir smalki vērotāji, labsirdīgi smīkņā par nejēdzībām un apjauš, ka krietnajā vecumā mūžs vēl nav galā. Alpu pakājē draugi pieredz savu pieaugušo bērnu mīlas pārdzīvojumus un kūrorta viesu personiskās drāmas, uzzina daudz jauna viens par otru un par sevi. Jāpiebilst, ka Fredu atveido Maikls Keins, bet Maiku – Hārvijs Keitels – lieliski aktieri, kuri reflektē caur ekrānu par aktiera misiju tuvu karjeras saulrietam.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Kinokritiķe Daira Āboliņa vēsta, ka ”skaistumam nav vecuma. Sorentīno Jaunība ir smeldzes mistērija, kas visskaistāk savus spārnus izpleš tumsas aizsegā. Dzīve ir līdz sāpēm skaista kā grimstošā Venēcija, kā īstā mīlestība, aizgājušā gadsimta melodija. Un kino kā brīnums, kuram cilvēki vēl ir gatavi ticēt.”

Vairums jau atkodējuši Sorentīno izteiksmes veidu – skaistuma un neglītuma deformāciju, pārradot jaunus estētiskos kino vaibstus filmās Ģimenes draugs, Dievišķais un Dižais skaistums. Par pēdējo filmu Sorentīno uz plaukta stāv viegli apputējis “zeltītais tēvocis” Oskars un Eiropas Kinoakadēmijas statuete. Sorentīno jaunākajā veikumā radījis Fellīni cienīgu fantasmagoriju par jaunības burvību un atmiņas trauslumu. Filma saņēmusi Zelta palmas zara nomināciju Kannu kinofestivālā un Skatītāju simpātiju balva Karlovi Varu kinofestivālā 2015. gadā.

0 Komentāru