Festivālu vasaru bagātina Sviests 2016

Pievienot komentāru
Festivālu vasaru bagātina Sviests 2016
Publicitātes foto

Šogad Cēsīs jau ceturto reizi notiks etno-eko festivāls Sviests, kurā sestdien, 23. jūlijā, no plkst. 12.00 līdz 18.00 Cēsu pils dārzā uzstāsies latviešu un igauņu etno mūziķi un grupas, informē Kultūras menedžmenta centrs Lauska pārstāve Daina Zalāne.

Diena sāksies ar Drabešu muižas koklētājiem un folkloras kopu Lāns, kuriem sekos igauņu etno-mūziķe Mari Kalkun, kura dzied gan igauņu tautasdziesmas, gan pašas kompozīcijas, kā arī pati pavada sevi uz igauņu kaneles, akordeona un ģitāras. Otrie viesi no Igaunijas būs duets Malva & Priks, kurā apvienojušies divi muzikanti no Vīlandes – akordeonists un perkusionists, kuri balsta savu mūziku tradīcijā, tomēr ļoti brīvi un mūsdienīgi interpretē to, radot ļoti neparastu un baudāmu skanējumu.

Īpašs pārsteigums festivāla apmeklētājiem varētu būt hiphopa mākslinieks Misters, kurš ir folk-hiphopa iedibinātājs Latvijā un kura dziesma bijusi iekļauta jau etnomūzikas izlasē Sviests 3.

Festivāla noslēgumā uzstāsies Latvijā jau labi pazīstamā folka grupa Daba San, kurai šogad iznāca albums Vaiņags ar vasarīgām un tautiskām dziesmām.

Foto

Visas dienas garumā festivāla teritorijā darbosies amatnieku tirdziņš, kā arī notiks amatnieku un dažādu mākslinieku paraugdemonstrējumi un radošās darbnīcas, kurās varēs iesaistīties festivāla apmeklētāji. Mākslas grupa Mālnieki centīsies izspiest no māliem sviestu, Jānis Grantiņš rādīs, kā tiek gatavotas īstas sviesta mucas, Ingrīda Jasinska skaidros, ka sviestu var ziest ne tikai uz maizes, bet arī skaistumam uz sejas un matos, Andris Roze gatavos koka taures, bērniem būs iespēja izdauzīties sienā un sataisīt sev siena ”sazinkasīti”, bet lielie varēs aust zāļu deķi un apskatīt tradicionālo sviestu kuļamo izstādi. Restorāna Kaļķu vārti pazīstamais pavārs Andris Dreibants gatavos visvisādus sviesta našķus. Katram būs iespēja iegādāties vai pagatavot sev ko noderīgu, garšīgu vai skaistu.

Festivāls notiek Cēsu 810 gadu jubilejas svinību ietvaros.