Komentāri

Jau piektdien, 10. jūlijā, Lonē sāksies pirmais folkmetāla mūzikas festivāls Zobens un lemess. Pirmajā vakarā uz skatuves kāps Baltkrievijas metālmūzikas pionieri Gods Tower.

Ar episkām dziesmām par Austrumeiropas vēsturi pazīstamie Gomeļas mūziķi darbību sāka jau 1989. gadā, sākumā spēlējot ātru thrash metālu, bet tad pamazām pārejot uz lēnāku, atmosfēriskāku mūziku. Izlaižot trīs albumus un izbraukājot pusi Eiropas, Gods Tower darbība tomēr apstājās, kad 2003. gada beigās mira ģitārists un galvenais dziesmu autors Aleksandrs Urakovs. 2010. gadā dziedātājs Vladislavs Novožilovs atkal savāca komandu kopā, pēc gada izlaida albumu Steel Says Last un atsāka koncertēšanu, cita starpā uzstājoties arī Rīgā.

Festivāla gaidās rīkotāji piedāvā sarunu ar Vladislavu Novožilovu, kurš atklāj, kāds ir baltkrievu metāls.

– Pirms diviem gadiem iznāca astoņu plašu apkopojums Raven Tales, kas iekļāva visus iepriekšējos Gods Tower albumus, un daži septiņcollīgie singli. Vai mēs varam cerēt, ka darba kārtībā ir kāds jauns materiāls?

– Nav tie mierīgākie laiki šajā pusē — mūsu visu valstīs, un arī mūsu grupai ir tādi apstākļi, kas neļauj tik bieži savākties uz mēģinājumiem un rakstīt jaunas dziesmas, kā pašiem to gribētos. Jauns materiāls top, un viņa nav maz, bet grūti to novest līdz gala rezultātam. Tāpēc Zobenā un lemesī labāk nospēlēsim to, kas mūsu klausītājiem jau zināms — taču būs arī pārsteigumi! Stiprinām materiālu, strādājam pie jauna albuma. Pašlaik gan nevaram pateikt, kā tas sauksies vai izskatīsies beigu galā, jo mūsu žanrā — metālā —, kā zināms, pēc pasūtījuma neko labu nevar sarakstīt vai ierakstīt, tad neizdodas. Protams, Zobenā un lemesī spēlēsim par visiem 100% un vēl pa virsu!

– Interesanti, kādas ir liriskās tēmas, ko šobrīd apdzied Baltkrievijā?

– Varbūt tas būs negaidīti, jo Gods Tower pazīstami ar dziesmām par vēsturi, bet šobrīd aprakstām notikumus mūsdienu pasaulē, toties darām to tādā formā, kāda raksturīga tikai mums. Pieņemsim, ka mēģināsim aprakstīt (smaida) kosmiskā aparāta nosēšanos uz Mēness. Tas tiks parādīts tādā pasakaini — teikaini — barbariski — mitoloģiskā slāvu folkloras stilā, kā mēs to vienmēr darām. Un viss notikums būs aprakstīts alegorijās. Kopumā jaunais materiāls būs par notikumiem, kurus mēs visi ikdienā apspriežam — pēdējie politiskie un sabiedriskie satricinājumi, kas notiek Eiropas reģionā, kurā mēs visi dzīvojam. Ar mūsu reģionu domāju to apgabalu, kas mūsu vēsturē kādreiz bija pazīstams ar kopīgo Žečpospoļitas periodu — tātad (lielos vilcienos) zemes no Baltijas līdz Melnajai jūrai. Es lietoju šādu apzīmējumu, jo neredzu pamatu mūsdienās vairāk lietot apzīmējumu ”bijušās PSRS valstis”. Tas skan tā kā ”bijušie koncentrācijas nometnes ieslodzītie”.

– Gods Tower spēlē episku un nereti agresīvu mūziku. Vienlaikus cilvēki no Baltkrievijas ir pazīstami kā draudzīgi un mierīgi, kas nekad nerada problēmas, ciemojoties pie kaimiņiem. Kā jums pašiem tās lietas iet kopā — mierīga izturēšanās un smagā mūzika?

– Ak, nu vispār agresija un episkums — tas ir situācijas un noskaņojuma jautājums. Es savukārt nezinu nevienu eiropieti, kurš būtu pie mums kaut ko ”sasālījis”. Bet vienalga Eiropā visur taču sacer un spēlē ļoti agresīvus metāla paveidus! Būt metālistam Baltkrievijā — tas joprojām ir bezkompromisa dzīvesveids. Turklāt par mūsu mūziku es neteiktu, ka speciāli esam agresīvi — mums drīzāk psihedēlija tuvāka. Bet vispār par to, kā savienot melanholiju un ekstrēmo metālu… Par to mēs nekad neesam domājuši, vienkārši spēlējuši, un mums kaut kā sanāk. Varbūt tur ir tas noslēpums?

– Ko teiksiet pirms Zobena un lemeša sākuma latviešu klausītājiem?

– (Lēnā, lauzītā latviešu valodā): Nāciet, skatiet mūsu šovu! Mēs būtum priecīgi grabēt… nē… skanēt un kliedz priekšā jums! (Pāriet uz krievu valodu.) Piedodiet par maniem mēģinājumiem latvju mēlē, haha! Koncertā būs tīra enerģija un vienlaikus pierādījums draudzībai starp Baltkrieviju un Latviju!

Jau iepriekš ziņojām, 10. un 11. jūlijā Viesītes novada Lonē norisināsies mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls Zobens un lemess. Piektdien, 10. jūlijā, no plkst. 18.00 uz skatuves kāps vīru kopa Vilki, Obscurus Orbis, Urskumug, Obtest (Lietuva), Gods Tower (Baltkrievija) un pašmāju Frailty. Savukārt sestdien, 11. Jūlijā, jau no pulksten 12 dienā uzstāsies grupas Oceanpath, Wagars, Darrva, Ūkanose (lietuva), Sovvaļnīks, Protean, Celtachor (Īrija), Green Novice, Auļi, Nokturnal Mortum (Ukraina) un pašmāju folkmetāla grandi Skyforger.

Vēsturisku noskaņu festivālā uzburt palīdzēs seno amatnieku ciemats, kā arī Latvijas un Lietuvas vēstures rekonstrukcijas klubi Exercitus Rigensis, Senzeme, Kroma kolna bruoliste, Semigallia, Simkala un Ceklio Kuršiai.

Biļetes:

Piektdien, 10. jūlijā biļete abām festivāla dienām maksās 24 eiro.
Biļetes būs nopērkamas kasē pie ieejas festivāla teritorijā un interneta vietnē ticketshop.lv
Vienas dienas biļetes piektdienai nav paredzētas.
Sestdien, 11. jūlijā, vienas dienas biļete maksās 17 eiro.
Biļetes būs nopērkamas kasē pie ieejas festivāla teritorijā un interneta vietnē ticketshop.lv
Līdz 10. jūlijam divu dienu biļetes cena vēl joprojām ir 19 eiro: ticketshop.lv/site/events/view/1454
Bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot) vecāku pavadībā ieeja pasākumā bez maksas.
Personām ar īpašām vajadzībām (I un II grupa, uzrādot attiecīgu dokumentu) ieeja pasākumā ar 50% atlaidi.
Īpašās biļetes ar atlaidi varēs iegādāties tikai pasākuma laikā festivāla kasē.
Vairāk informācijas – festivāla mājaslapā zobensunlemess.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl