Festivāls Klang! jau nākamnedēļ

Pievienot komentāru
Festivāls Klang! jau nākamnedēļ
Publicitātes foto

No 22. līdz 24. jūlijam Klanģu kalnā notiks ceturtais rokfestivāls Klang!. Šogad festivāla programma kļuvusi saturiski un stilistiski apjomīgāka, uzsver festivāla rīkotāji.

Festivāla Klang! galvenie muzikālie viesi būs somu melodic death metal apvienība Insomnium un leģendāro AC/DC iespaidīgākā lietuviešu versija AC/DC Tribute.lt. Festivālā uzstāsies apvienības Pienvedēja Piedzīvojumi, The Factor, Preternatural, Deodium, Velnezers, Chained Bride, Morālā Ateja, Tanku Dūre, Inokentijs Mārpls, HARTA, Laime Pilnīga, Rūsa, Art of Keeping Secrets, Omertà, Bloody Heels, Klang! grupu konkursa uzvarētāji Saintorment un citi.

Šogad Klang! programmu īpašu padarīs teātra izrāde pēc Jāņa Joņeva augsti novērtētā un apbalvotā romāna Jelgava 94 motīviem, kuru būs iespējams redzēt festivāla otrajā dienā, 23. jūlijā. Dramatizējums savu pirmizrādi piedzīvoja 5. decembrī Jelgavā un ir ļoti precīzs, daudzslāņains materiāls gan savas sulīgās valodas, gan laikmeta attēlojuma dēļ. Centrālā varoņa ikdiena saistīta ar mītiem un stereotipiem apaugušo smagā metāla kultūru. Kas tā ir? Dzīves filozofija, autsaideru sabiedrība vai agresīvs skaņu juceklis? Izrāde ir mēģinājums atklāt metāla mūzikas dziļo un daudzšķautņaino dabu, ko uzņēmusies atspoguļot jaunās raudzes grupa no Jelgavas – Darrva.

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls

Trīs gadu laikā festivāls paspējis radīt tādas vērtības kā Klang Pazemes Balva (tiek pasniegta publikas aptaujā noteiktam cilvēkam par mūža ieguldījumu Latvijas alternatīvās kultūras attīstības veicināšanā) un sadarbībā ar Valmiermuižas alus darītavu brūvētais Klang alus, kas pieejams ne tikai festivālā, bet jau ir nopērkams Valmiermuižas vēstniecībā Rīgā, Valmiermuižas klētī līdzās alusdarītavai. Par ēdināšanu festivālā arī šogad rūpēsies bārs Garāža.

Šobrīd biļetes cena uz abām festivāla dienām ir 25 eiro. Tuvojoties festivālam, biļetes kļūs dārgākas. Vairāk par festivālu uzzini šeit!

Rokfestivāls Klang! Ķekavas pagasta Vidusklaņģos pirmo reizi notika 2013. gadā, kad divi mūzikas entuziasti Edijs Rudzis un Edgars Rakovskis nolēma iedibināt jaunu rokmūzikas tradīciju Latvijā.