Festivāls Bildes aicina uz koncertu bērniem

Komentāri
Festivāls Bildes aicina uz koncertu bērniem
Publicitātes foto

Arī šogad, mūzikas un mākslas festivāla Bildes trešās desmitgades svētku laikā, ir īpaši padomāts par vismazākajiem pasākuma apmeklētājiem, piedāvājot jautru, sirsnīgu un pozitīvām emocijām bagātu Koncertu bērniem. Tajā būs iespēja klausīties un dziedāt līdzi gan Latvijā pazīstamāko bērnu popgrupu un izpildītāju jaunākajām dziesmām, gan jau zināmām melodijām. Šis koncerts būs klausāms 29. novembrī plkst. 12:00 Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē, informē festivāla rīkotājs Bilžu birojs.

”Man prieks, ka Bildes pieļauj dažādu mākslas žanru sintēzi jeb mijiedarbību, un festivālā laipni uzņemt arī dejotājus. Ir 21. gadsimts, un arī stepa deja kā perkusijas instruments kustībā tiek novērtēts kā interesanta mākslas izpausme. Bildes, manuprāt, ir ne tikai kulturāls, bet arī sociāls projekts – šeit tiek ”audzināta” kultūras inteliģence jau trīs paaudzēs,” stāsta stepa deju studijas Top Tap Company vadītājs Māris Pūris (Bildēs kopš 2008. gada). Viņš atklāj, ka svētdienas koncertā kolorītais deju priekšnesums būs veidots trijās daļās, kopā pulcējot ap 12 dejotāju no Rīgas un Iecavas. Uzstāšanās laikā tiks demonstrēta gan stepa mijiedarbība ar koklētāju ansambli un latviešu tautas melodijām, gan rokenrolu, dejojot latviešu, čehu un amerikāņu tautas mūzikas pavadījumā.

Turpretī folkmūziķis Uldis Kākulis (Bildēs kopš 2002. gada, tostarp ansambļa Nepazītā pasaule sastāvā), atbilstoši koncerta bērnu auditorijas formātam, vienosies priekšnesumā kopā ar savu meitu Dairu Madaru. Tiesa, šoreiz dziedāšanu savā pārziņā ņems Daira, ļaujot tētim uz ģitāras spēlēt pavadījumu. ”Pirms gada meita man sagādāja pārsteigumu, paziņojot, ka ir apguvusi vairākas dziesmas un vēlas uzstāties kopā ar mani. Es apbrīnoju viņas aizrautību, un esmu gandarīts, ka Latvijā ir festivāls, kurš ļauj izpausties arī pavisam, pavisam jauniem mūziķiem,” smaidot saka U. Kākulis. Viņš Bildes raksturo kā vienojošu notikumu, kas sniedz iespēju vienkopus uzstāties dažādiem mūziķiem, no kuriem daudzi gadu gaitā tieši festivāla rezultātā jau kļuvuši par ļoti tuviem draugiem. Koncertā Uldis un Daira Madara Kākuļi izpildīs Raimonda Paula dziesmu ar Aspazijas vārdiem Aicinājums.

Koncertā bērniem uzstāsies arī Dzeguzīte, Knīpas un Knauķi, Poppy, Podziņas, Rasa, Tev un man, Vējā, Ziemeļu ģimene un Ildzēni, Lienes Šomases radošā studija, Tu un es, Iecavas Zebras stepa dejas un pavadošais koklētāju ansamblis, Ķengaraga Ķengurīši, Kolibri, Maruta Agape un Roberts Gobziņi, Agra Daņiļēviča deju skolas Dzirnas mazie dejotāji u.c. Koncertu vadīs Igeta Gaiķe.

Festivāla ietvaros Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē apmeklētājus priecēs arī Jauno grupu un Bilžu veterānu kopprojektu koncerts (27. novembrī), Bildēs Sevi pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncerts (29. novembrī) un Bilžu veterānu koncerts (29. novembrī).

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl