Festivālā ”Zobens un Lemess” uzstāsies noslēpumainie poļu metālisti ”Batushka”

0 Komentāru
Festivālā ”Zobens un Lemess” uzstāsies noslēpumainie poļu metālisti ”Batushka”

Starptautiski atzītas metālmūzikas apvienības, labākais no pašmāju smagās mūzikas, tautas tradīcijas, ieskats vēsturē – to un vēl vairāk jau trešo gadu piedāvās mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls ”Zobens un Lemess”, kas no 7. līdz 8. jūlijam notiks Sēlijā, Viesītes novada Lonē. Līdz ar jau izsludinātajiem hedlaineriem – somu melodiskā metāla spožajiem pārstāvjiem ”Amorphis” – festivālā uzstāsies arī noslēpumainā poļu ortodoksālā metāla apvienība ”Batushka”, kā arī pagānmetālisti no Nīderlandes ”Heidevolk”.

Lai arī grupas ”Batushka” nosaukums ir tieša atsauce uz pareizticīgo baznīcu, kā arī apvienības dziesmu tekstos rodamas tiešas atsauces uz liturģiskajiem dziedājumiem, tomēr par kristīgā metāla pārstāvjiem uzskatīt viņus būtu neapdomīgi – tieši otrādi, grupa apgalvo, ka īsteni pareizticīgo draudi bijuši par iemeslu, kāpēc ”Batushka” mūziķiem nācies atcelt koncertus gan Krievijā, gan Baltkrievijā.

Par grupas dalībniekiem zināms maz, publiski gan tiek minēts, ka tie visi esot labi zināmu metāla grupu mūziķi. Zināmas nojausmas gan ievieš fakts, ka, piemēram, grupas lietas menedžē poļu slavenākās black metal grupas ”Behemoth” pārstāvis.

Grupas ”Batushka” debijas albums ”Litourgiya” izpelnījies pašas atzinīgākās atsauksmes no metāla pasaules grandiem, tostarp ”Metal Observer”, savukārt viņu uzstāšanās ik reizi ir īpašs notikums ar pārsteiguma elementiem.

Video: ”Batushka” – ”Ектения III: Премудрость”

Savukārt nīderlandieši ”Heidevolk” savā mūzikā apvieno pagānu dzīvesziņu, metālmūzikas spēku un tautas lepnumu, spēlējot melodiski bagātīgu un enerģisku folkmetālu. Savas muzikālās tēmas viņi smeļas dabas norisēs, ģermāņu mītiskajā pasaulē un holandiešu daudzšķautņainajā vēsturē. Savulaik sadziedājušies arī ar pašmāju ”Skyforger” – arī Heidevolk vokāli skan internacionāli piesātinātajā grupas ”Arkona” dziesmā ”Na mojei zemlje” (In My Land).

Video: ”Heidevolk” – ”Nehalennia”

Festivālā ”Zobens un Lemess” uzstāsies arī vairākas pašmāju muzikālās apvienības – folkmetālisti ”Green Novice”, progresīvā black metal pārstāvji ”Eschatos” un roķīgais Latgales metālists Sovvaļnīks. Spēlēs arī atmosfēriskā black metal izpildītāji no Igaunijas – ”Thou Shell Of Death”.

Tuvojoties festivālam tiks izsludināti vēl vairāki labi zināmi mūziķi, gaidāmi arī pārsteigumi. Atgādinām – jo festivāls tuvāk, jo biļešu cenas augstākas, šobrīd tās varat iegādāties par 25 eiro.

Visu aktuālo par festivālu meklējiet mājaslapā, kā arī festivāla Facebook lapā!

0 Komentāru