Komentāri
Festivālā Laba Daba “grabinās” pankroka leģendas Subhumans
Publicitātes foto

No 31. jūlija līdz 2. augustam Līgatnes pagasta LU atpūtas kompleksā Ratnieki notiekošajā starptautiskajā mūzikas festivālā Laba Daba uzstāsies ietekmīgā pankroka apvienība Subhumans no Lielbritānijas, informē festivāla rīkotāju pārstāvis Edgars Āboliņš.

Anarho-pankroka grupa Subhumans savu muzikālo darbību uzsāka 1980. gadā, apvienojoties grupu The Mental un The Stupid Humans dalībniekiem. Subhumans vokālists un līderis Diks Lukass (Dick Lukas) ir arī izdevniecības Bluurg radītājs un ska/punk grupas Citizen Fish dalībnieks un dibinātājs. Pirmais ieraksts Demolition War tika izdots 1981. gadā, un, lai arī Subhumans nevar lepoties ar lielu diskogrāfiju un lielākā daļa albumu izdoti astoņdesmitajos gados, apvienība ieguvusi kulta statusu krietni aiz savas valsts robežām un ir viena no nedaudzām Lielbritānijas punk grupām, kura pamatīgi ietekmējusi Kalifornijas pankroka mūzikas skatuvi – viņus par savu iedvesmas avotu min apvienība NOFX, kā arī nesen grupas Neurosis līderis Skots Kellijs (Scott Kelly) minējis Subhumans kā vienu no desmit visu laiku ietekmīgākajām Lielbritānijas grupām.

Ar Subhumans festivāls Laba Daba turpina tradīciju katru gadu klausītājiem piedāvāt kādas nozīmīgas pankroka žanrā spēlējošas grupas koncertu – līdz šim festivālā uzstājušās tādas apvienības kā trešā viļņa ska aizsācēji The Toasters un pankroka grandi Adolescents no ASV un SNFU no Kanādas.

Papildu informāciju par festivālu meklē labadaba.lv!

Lasi vēl