Fēru salu dziedātāja Eivora atkal koncertēs Rīgā

Komentāri
Fēru salu dziedātāja Eivora atkal koncertēs Rīgā
Publicitātes foto

Kristāldzidrās balss īpašniece Eivora savu radošo spēku pilnbriedā atgriežas Rīgā – Pasaule mūzikas festivāla Porta pavasara koncertā 12. maijā mūzikas namā Daile, informē festivāla Porta pārstāve Lea Liepiņa.

Fēru salu dziedātājas plašo un daudzveidīgo balsi pasaules mūzikas žanra cienītāji klātienē baudīja jau 2014. gada Pasaules mūzikas festivāla Porta rudens koncertā. Kopš iepriekšējās tikšanās, mākslinieces radošais laiks ir bijis īpaši ražīgs un panākumiem bagāts. Pagājušogad, pēc intensīva darba studijā, Eivora (Eivør) izdevusi uzreiz divus albumus – Tilti (Bridges) angliski un Plīvurs (Slør) dzimtajā fēriešu valodā. Abi tikko ieguvuši četras galvenās Fēru salu Mūzikas balvas un atzinīgus vērtējumus kā pierādījums tam, ka dziedātāja, ģitāriste, komponiste un dziesmu vārdu autore Eivora šobrīd ir savas radošās karjeras virsotnē. Uzmanības centrā atkal ir viņas pašas mūzika. Kopš albuma Istaba 2012. gadā, Bridges ir Eivoras pirmais solo albums, kurā visas dziesmas sarakstījusi viņa pati, mūziķe bijusi arī albuma līdzproducente. Savukārt Slør ir pirmais Eivoras albums fēriešu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eivora, kura ar dziesmām no jaunajiem albumiem iepazīstinās arī publiku Rīgā, stāsta, ka Slør ir tumšāks, elektroniskāks, savukārt Bridges skanējums ir akustiskāks. Abi albumi tika veidoti vienā laikā, un, par spīti atšķirībām, tajos ir arī daudz līdzību. Tematiski tie ir par tiem pašiem jautājumiem, tikai no citas perspektīvas: Bridges ir par dažādiem cilvēku attiecību un mijiedarbību veidiem, par ilgošanos pēc mājām, bet Slør – par mājās esošā nemieru un alkām pēc brīvības, savas būtības meklējumiem un atbrīvošanos no visa, kas sasaista. Eivora, kuras izpildījumu raksturo autentiskums un atklātība, stāsta, ka vēlas, lai dziesmas būtu tik nesamākslotas, cik vien iespējams. Lai stāstu varētu izstāstīt visvienkāršākajā veidā un dziesmās pietiktu vietas katra klausītāja iztēlei, bet vienlaikus tās būtu lielākas par pašas mazo pasauli.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Kaut Eivora jaunajos ierakstos seko aktuālajam folktronikas virzienam, kuru viņa ar lieliem panākumiem aizsāka albumā Istaba (Room) 2012. gadā, šo mūziku nav iespējams ielikt viena stila rāmī. Eivoras muzikālie meklējumi vienmēr bijuši tik atšķirīgi, ka viņas nākamo soli nav iespējams paredzēt. Eivora skaidro, ka muzikālie eksperimenti vienmēr devuši viņai svarīgas mācības. Viņa atradusi savas saknes fēriešu tradicionālajā mūzikā, brīvību džezā, pacietību un tehniku akadēmiskajā mūzikā, bet savu spēku un uguni – neatkarīgajā rokmūzikā. Katrs jauns izaicinājums ir mūzikas izpratnes apvāršņa paplašināšana, un mūziku dziedātāja uztver kā iespēju okeānu, kurā viņai ir svarīgi būt brīvai. Un tam visam pāri Eivoras spēcīgā un plūstošā balss, kuras plašumā un varenībā tagad ir vairāk brieduma.

Lai arī Eivora šobrīd dzīvo Kopenhāgenā Dānijā, Fēru salas ir tā vieta, ko viņa joprojām sauc par mājām. Un, lai kur dotos, mūziķei pastāvīgi atgādina viņas saknes Fēru salās – Eivora faktiski ir kļuvusi par sinonīmu mazajai salu valstij Atlantijas okeānā.

Biļetes uz Eivoras koncertu Rīgā 12. maijā mūzikas namā Daile ir pārdošanā Biļešu Paradīzes kasēs un internetā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl