2 komentāri
Elzai Radziņai šodien 100! Reti FOTO no aktrises gaitām uz teātru skatuvēm
Foto no E. Smiļģa Teātra muzeja arhīva

Nepārspējama un neatkārtojama, vienkārša un karaliska, enerģiska un sievišķīga, spilgta un krāsaini mirdzoša, noslēpumaina un tieši atklāta! Tāda bija un ir Elza Radziņa. Šodien, 10. februārī, aprit 100 gadi kopš izcilās aktrises dzimšanas dienas.

Neticami, ka Elzas Radziņas personība, aktieriskais talants un tā viskontrastainākās izpausmes jau ir vēsture! Teātrī, televīzijā, koncertos, filmās – visur Elza Radziņa mirdzēja un sajūsmināja skatītājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā šodien, 10. februārī, plkst. 16.00 tiks atklāta izstāde ”Pilnos auļos. Elzai Radziņai – 100”. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri, Rakstniecības un mūzikas muzeju ilggadējā Nacionālā teātra vēstures pētniece Margita Mantiņa un scenogrāfs Ivars Noviks sarūpējis dāvanu izcilās aktrises dzimšanas dienā.

Elīna, Filumena Marturano, karaliene Ģertrūde un Stella Kempbela, Angustiasa, Marija, Urraka, Antonija, Manne, Elba, donja Elvīra, Klitaimnestra, Marta Mudīgā, Žorža Sanda, Muškātne, Auguste Biezais, Marija Soderīni, Orbanne, Fedra, Tomuļu māte, Laima, Lavīze, Elinora, Horsta madāma, Vešeriene, Mēdeja, Zuzanna, Driāna Vrīlande – tikai pašas ievērojamākās Elzas Radziņas bagāto tēlu galerijas varones.

Foto: Elza Radziņa uz teātru skatuvēm

Fotogrāfijas, tērpi, priekšmeti – ne tikai atgādinās Elzas Radziņas daudzpusīgo aktrises talantu, bet ļaus arī tiem, kuri viņu šajās lomās nav redzējuši, sajust neatkārtojamo teatrālās dzīves un spēles atmosfēru, ko var radīt tikai izcils talants! Izstāde būs apskatāma līdz 2. septembrim.

Elza Radziņa mūžībā devās 2005. gada 18. augustā 88 gadu vecumā.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl