Elzai Radziņai šodien 100! Reti FOTO no aktrises gaitām uz teātru skatuvēm

2 komentāri
Elzai Radziņai šodien 100! Reti FOTO no aktrises gaitām uz teātru skatuvēm
Foto no E. Smiļģa Teātra muzeja arhīva

Nepārspējama un neatkārtojama, vienkārša un karaliska, enerģiska un sievišķīga, spilgta un krāsaini mirdzoša, noslēpumaina un tieši atklāta! Tāda bija un ir Elza Radziņa. Šodien, 10. februārī, aprit 100 gadi kopš izcilās aktrises dzimšanas dienas.

Neticami, ka Elzas Radziņas personība, aktieriskais talants un tā viskontrastainākās izpausmes jau ir vēsture! Teātrī, televīzijā, koncertos, filmās – visur Elza Radziņa mirdzēja un sajūsmināja skatītājus.

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā šodien, 10. februārī, plkst. 16.00 tiks atklāta izstāde ”Pilnos auļos. Elzai Radziņai – 100”. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri, Rakstniecības un mūzikas muzeju ilggadējā Nacionālā teātra vēstures pētniece Margita Mantiņa un scenogrāfs Ivars Noviks sarūpējis dāvanu izcilās aktrises dzimšanas dienā.

Elīna, Filumena Marturano, karaliene Ģertrūde un Stella Kempbela, Angustiasa, Marija, Urraka, Antonija, Manne, Elba, donja Elvīra, Klitaimnestra, Marta Mudīgā, Žorža Sanda, Muškātne, Auguste Biezais, Marija Soderīni, Orbanne, Fedra, Tomuļu māte, Laima, Lavīze, Elinora, Horsta madāma, Vešeriene, Mēdeja, Zuzanna, Driāna Vrīlande – tikai pašas ievērojamākās Elzas Radziņas bagāto tēlu galerijas varones.

Foto: Elza Radziņa uz teātru skatuvēm

Fotogrāfijas, tērpi, priekšmeti – ne tikai atgādinās Elzas Radziņas daudzpusīgo aktrises talantu, bet ļaus arī tiem, kuri viņu šajās lomās nav redzējuši, sajust neatkārtojamo teatrālās dzīves un spēles atmosfēru, ko var radīt tikai izcils talants! Izstāde būs apskatāma līdz 2. septembrim.

Elza Radziņa mūžībā devās 2005. gada 18. augustā 88 gadu vecumā.

Foto

2 komentāri