Eiropas mākslinieki dalīsies pieredzē radošam darbam ar bērniem

0 Komentāru
Eiropas mākslinieki dalīsies pieredzē radošam darbam ar bērniem
Foto: Didzis Grodzs

Turpinoties Bērnu kultūras mēneša pasākumiem, 17. un 18. oktobrī Rīgā norisināsies darbnīca Zivs kāpj kokā, kurā Vācijas, Spānijas un Nīderlandes mākslinieki dalīsies pieredzē un ieteikumos, kā radošajā darbā iesaistīt bērnus un vadīt publiskus pasākumus.

Piektdien, 17. oktobrī, no plkst. 14.00 līdz 17.00 Latvijas Mākslas akadēmijā notiks meistarklase topošajiem mākslas skolotājiem. Pieredzē dalīsies mākslinieki Jeannette Abée (Vācija), Boris Brink (Nīderlande) un Virginia Ameztoy (Basku zeme). Savukārt sestdien, 18. oktobrī, no plkst. 11.00 līdz 14.00 mākslas izglītības centrā Trīs krāsas (Miera ielā 33) notiks mākslinieku un bērnu radošā darbnīca. Mākslinieki dalīsies savā pieredzē par radošo darbnīcu vadīšanu un ieteikumos, kā savienot mākslinieka ikdienas darbu ar publisku mākslas pasākumu ideju izstrādi, organizēšanu un vadīšanu.

Semināru īpaši ieteicams apmeklēt mākslas skolotājiem, mākslas studentiem, pedagoģijas studentiem, māksliniekiem, muzejpedagogiem un citiem kultūras darbiniekiem, kurus interesē bērnu radošo darbnīcu vadīšana publiskā vidē. Iepriekš jāpiesakās e-pastā [email protected]

Tāpat sestdien, 18. oktobrī, turpināsies dažādo Eiropas valstu iepazīšana Rīgas skolās un bērnu un jauniešu centros. Pamatskolā Rīdze (Kr. Valdemāra ielā 2) no plkst. 13.00 līdz 16.00 ar ģitārspēles meistariem, futbola turnīru un citiem pasākumiem varēs iepazīt Portugāli un Rumāniju, BJC IK Auseklis (Silciema ielā 3) no plkst. 12.00 līdz 17.00 interesenti aicināti mācīties somu polku, izgatavot briedi Rūdolfu un citādāk iepazīt Somiju un Zviedriju.

BJC Mīlgrāvis (Baltāsbaznīcas ielā 14) no plkst. 12.00 līdz 17.00, iepazīstot Čehiju un Grieķiju, ģimenes ar bērniem aicinātas uz daudzveidīgu pasākumu programmu, tostarp iegriezties pie krietnā kareivja Šveika, mācīties ugunīgās grieķu dejas sirtaki pamatsoļus. Savukārt Beļģija un Slovākija būs pārstāvēta Praktiskās estētikas skolā (Burtnieku ielā 34), kur nodarbības notiks no plkst.12.00 līdz 16.00.

Sestdien no plkst. 12.00 līdz 15.00 notiks arī bērnu darbnīca izstādē KidsroomZOOM! Riga (Alberta ielā 12-7). Šoreiz tā būs slow-motion animācijas darbnīca ar RIJADA konstruktoriem.

Ar izrādi Džanni Rodāri Sīpoliņa piedzīvojumi sāksies bērnu izrāžu festivāls Umurkumurs. Izrāde notiks Rīgas Skolēnu pilī (Kr. Barona iela 99) plkst. 13.00. 26. oktobrī teātra festivāls noslēgsies ar Nīderlandes teātra Tryater viesizrādēm un meistarklasēm, kurās Tryater pasniedzēji strādās ar bērniem, atklājot spējas, kas bērniem nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos uz skatuves. Izrādes un meistarklases pieejamas bezmaksas.

Svētdien, 19. oktobrī, Sarkandaugavā bērnu un jauniešu centrā Laimīte (Sarkandaugavas ielā 24) no plkst. 13.00 līdz 16.00 turpināsies digitālās pilsētas veidošana darbnīcā Mana Metropole un uz izglītojošām nodarbībām ģimenes ar bērniem gaidīs vairāki Rīgas muzeji.

Bērnu kultūras mēnesis pasākumu programma arī citos muzejos un kultūras iestādēs pieejama riga2014.org/oktobris. Bērnu kultūras notikumu pārskats pieejams arī Garā pupa kalendārā ascendum.lv.
0 Komentāru