Džilindžera iestudētā melodrāma Žanna piedzīvos pirmizrādi

0 Komentāru
Džilindžera iestudētā melodrāma Žanna piedzīvos pirmizrādi
Foto: Ziedonis Safronovs

Piektdien, 7. novembrī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Dž. Dž. Džilindžera veidotā melodrāma Žanna ar Inesi Kučinsku titullomā.

Izrādes centrā ir materiāli nodrošināta un ietekmīga sieviete Žanna un viņas mīļotais – daudzus gadus par viņus jaunākais Andrejs (Mārtiņš Kalita). Viņas dzīve šķiet nevainojama līdz mirklim, kad Andrejs paziņo, ka pamet Žannu jaunas meitenes Katjas (Ilze Jura) dēļ, kura gaida viņa bērnu. Šajā brīdī mainās visa dzīve un mainās arī Žanna, atklājot, uz ko ir spējīga sieviete, kad viņai tiek salauzta sirds.

Lugas darbība notiek 20. gadsimta 90 gados kādā Krievijas pilsētā, taču tās norises vietai īsti nav nozīmes, svarīgākās ir jūtas. Būtisks ir arī abu sieviešu atšķirīgais materiālais stāvoklis, kurš spēj ietekmēt dzīves kvalitāti, bet gan negarantē laimi. Arī skatuves dekorācija un kostīmi atklās šo dalījumu, vienlaicīgi uz skatuves parādot gan grezno Žannas dzīvokli, kurā viņa pēc Andreja aiziešanas rīko dzīres, aicina dažādus ļaudis, mainot tērpus vienu pēc otra, gan necilo Katjas dzīvoklīti, kurā viņa pacietīgi gaida atgriežamies Andreju.

Izrādē piedalās arī aktieri Leons Leščinskis, Everita Pjata, Signe Ruicēna, Kaspars Kārkliņš, Rolands Beķeris, Anda Albuže, Kaspars Gods un Armands Kaušelis.

Ar šo iestudējumu Liepājas teātrī kā scenogrāfe uz lielās skatuves debitē Ilze Vītoliņa (viņa arī kostīmu māksliniece), kura līdz šim scenogrāfiju veidojusi Leļļu teātrim, kā arī, sadarbojoties ar režisori Lauru Grozu-Ķiberi, Dailes teātra kamerzāles iestudējumiem. Pie izrādes tapšanas strādājusi arī horeogrāfe Inga Krasovska, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un video mākslinieks Andris Vētra.

Iestudējumu iespējams noskatīties arī 8. un 22. novembrī, kā arī 10. decembrī.

Izrādi nav ieteicams skatīties bērniem līdz 12 gadu vecumam.

0 Komentāru