Dzelzs vilks izziņo 25. jubilejas lielkoncertu

Komentāri
Dzelzs vilks izziņo 25. jubilejas lielkoncertu

Rokgrupa Dzelzs vilks, turpinot svinēt 25. gadskārtu, izziņo jubilejas lielkoncertu Dziesmas pilnmēness naktī, kas notiks 24. februārī koncertzālē Palladium. Grupa nule laidusi klajā tās spilgtāko dziesmu izlasi ar tādu pašu nosaukumu un arī jubilejas koncertā sola muzikāli izsekot grupas ceturtdaļgadsimta darbībai no tās pirmsākumiem līdz pat mūsdienām, informē grupas menedžere Aija Kaukule.

”Kad 90. gadu sākumā saviem biedriem pavēstīju, ka mūsu tolaik jaunizveidoto apvienību sauks par ”dzelzs vilku”, jāatzīst, šī ideja tika uztverta kā joks. Tomēr neticamā veidā šis nosaukums pēdējos 25 gados ir kļuvis par manu otro, bet reizēm – arī pirmo un vienīgo vārdu, kas turpina dzīvot savu dzīvi un mums par prieku ir kļuvis nozīmīgs mūsu klausītājiem,” atklāj grupas dibinātājs un līderis Juris Kaukulis.

Pirms 25 gadiem Mālpilī dibinātā grupa Dzelzs vilks ir viena no spēcīgākajām rokgrupām Latvijā. Tās pastāvēšanas laikā izdoti 13 studijas albumi, saņemtas sešas Mūzikas ierakstu Gada balvas un vairākās nominācijas par labākajiem roka albumiem un dziesmām, kā arī izdoti vairāki folkloras iedvesmoti ieraksti – šo virzienu turpina jauna apvienība, Jauno Jāņu Orķestris.

Ievērojams skaits Dzelzs vilka singlu – Ļauj man tevi, Kāds ir tavs vārds, Balerīna, Tev oranži mati, Skaiti līdz trīs, Uijā, uijā nikni vilki, Viņa grib tik daudz, Sveši, Tu vilki nakti – ieņēmuši pirmās pozīcijas raidstaciju topos.

Grupa radījusi dziesmas dramatiskā teātra un laikmetīgās dejas izrādēm – Man arī būtu bail un Tas trakais, trakais Harijs Dailes teātrī, kā arī vairākiem laikmetīgās dejas projektiem, tostarp Henrika Ibsena un Spēlmaņu nakts balvas ieguvušajai dejas izrādei Ārā.

Dzelzs vilks joprojām ir arī viena no jaudīgākajām pašmāju koncertgrupām, pulcējot ievērojamus fanu pulkus lielākajos Latvijas brīvdabas festivālos un citos koncertos.

Foto: Dzelzs vilks jaunās izlases Dziesmas pilnmēness naktī prezentācijā

”Mēness stāvoklim vienmēr bijis liels iespaids uz grupas daiļradi, bet naktis – kaislīgās, vientuļās un arī neprāta pilnās – ir bieži viesi mūsu dziesmu lirikā, tāpēc dziesmas pilnmēness naktīs šķita lielisks vadmotīvs grupas 25 gadskārtas koncertam un dziesmu izlasei,” stāsta Kaukulis.

”Pašiem par pārsteigumu, joprojām dzīvi skan spurainās dziesmas no tā laika, kad mūsu mati pārsniedza vidēji atļauto garumu. Koncertā neiztikt bez mūsu dramatiskā teātra perioda pēdām, un, protams, tām kompozīcijām, kas izceļojušās raidstaciju viļņos, ierakstu atskaņošanas ierīcēs un atstājušas pēdas klausītāju prātos un sirdīs. Mēs neapstājamies – būs jaunas dziesmas, arī šobrīd raidstacijās ceļojošā Bīstami vārdi,” klāsta Dzelzs vilka līderis.

Audio

Pēc vairākām sastāva maiņām Dzelzs vilks gandrīz desmit gadu ir nemainīgs: vokālists, dziesmu autors un ģitārists Juris Kaukulis, taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis, basģitārists Kārlis Alviķis un bundzinieks Mārcis Judzis. Šādā sastāvā Dzelzs vilks kāps uz 25. jubilejas lielkoncerta skatuves, aicinot ciemos arī viesus.

Biļetes uz koncertu jau pieejamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās un internetā. Pirmajiem pircējiem biļetes pieejamas par īpašu cenu – 12 eiro.

Lasi vēl