Dzejas dienas Rīgas Domā atklās “Dzejkoncerts”

Komentāri
Dzejas dienas Rīgas Domā atklās “Dzejkoncerts”
Dzejniece Inese Zandere. Foto: Ieva Lūka, LETA

Atklājot ikgadējās Dzejas dienas, 6.septembrī plkst.21.00 Rīgas Domā notiks “Dzejkoncerts”, piedaloties grupai “Sigma” un septiņiem dzejniekiem.

“Dzejkoncertā” piedalīsies latviešu mūzikas grupa “Sigma” un septiņi latviešu dzejnieki – Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups, informē interneta žurnāla “Satori.lv” pārstāve Dace Bargā.

“Dzejkoncerts” būs īpaša žanra iestudējums, kurā vienlīdz liela nozīme paredzēta gan lasītajam dzejas tekstam, gan mūzikai. ”Māksla un to apvijušie jautājumi notiek, un atkārtojas kā mūžīgs, neizskaidrots rituāls”, atzīst ”Dzejkoncerta” režisore Inga Surgunte. Programmā gaidāmi gan pašu autoru izpildīti dzejas lasījumi, gan grupas ”Sigma” skaņdarbi, kas radīti, izmantojot jau minēto latviešu dzejnieku tekstus, kā arī laikmetīgās dejas performances Olgas Žitluhinas iestudējumā.

Par pasākuma vizuālo noformējumu gādās Andris Freibergs, kurš radīs Rīgas Domā vēl nepieredzētu skatuves instalāciju. P

asākumā ieeja būs par ziedojumiem Rīgas Doma jaunajai vitrāžai “Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas atrodas jau izstrādes noslēguma fāzē.

Koncertu sabiedriskās kustības “Mans Doms” koncertsērijā organizē biedrība “Ascendum”.

Jau vēstījām, ka ar devīzi “Dzeja pievelk!” no 4.septembra līdz 18.septembrim notiks festivāls “Dzejas dienas 2014”. Rīgā Dzejas dienās ieplānoti gandrīz 40 pasākumi, bet papildus tiem, kā katru gadu, vairāk nekā 100 notikumu paredzēti visā Latvijā. Dzejas dienas šogad noritēs jau 50.reizi.

Lasi vēl