Durbē koncertēs Arcade Fire vijolniece Sāra Noifelde

Komentāri

Sestā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla Zemlika gaidās 7. maijā Durbes luterāņu baznīcā ar vienīgo koncertu Baltijā viesosies kanādiešu vijolniece Sāra Noifelde, informē biedrība Skyr.

Daudzi jo daudzi mūzikas cienītāji visā pasaulē vijolnieci un komponisti Sāru Noifeldi (Sarah Neufeld) pazīst kā grupas Arcade Fire dalībnieci. Krietni plašs loks arī kā pirms diviem gadiem Durbē koncertējušā saksofonista Kolina Stetsona (Colin Stetson) radošo partneri un dzīvesbiedri. Daļiņa Latvijas klausītāju Sāru atceras kopš koncertiem Kuldīgā un Rīgā 2008. gadā apvienības Bell Orchestre sastāvā, kuras viena no dibinātājām viņa ir.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējos vismaz piecus gadus līdzās iesaistei jau minētajās un dažādās citās radošajās iecēres Sāra jo nopietnāk ir pievērsusies vijoles solo kompozīcijai un koncertdarbībai. Pašas minēto autoritāšu Bēlas Bartoka (Béla Bartók), Stīva Reiha (Steve Reich), Ivas Bitovas (Iva Bittova) un Artura Rasela (Arthur Russell) ietekmi savā mūzikā S. Noifelde pratusi apvienot ar īpaši izteiktu individuālo jutību pret tekstūru, mūzikas slāņainību, laikmetīgo elektroakustisko, kā arī tautas un neatkarīgo rokmūziku.

2013. gada augustā klajā nāca viņas debijas albums Hero Brother, bet februāra beigās dienas gaismu ieraudzīja turpinājums – The Ridge. Ar to māksliniece debijas ierakstā dzirdamo klasisko minimālismu un ambienci nomaina pret jaunu muzikālu teritoriju – ritmisku, joprojām minimālistisku, bet popmūziku. Albumā dzirdama ne tikai drosmīgāka balss un vijoles saspēle, bet arī sitamo instrumentu un elektronisko ierīču veidota ritmika. Studijā par to parūpējies kolēģis grupā Arcade Fire – Džeremijs Gara (Jeremy Gara), taču gaidāmajā Eiropas koncertturnejā un arī Durbē uz skatuves kopā ar Sāru kāps Stefans Šneiders (Stefan Schneider).

Gaidot sesto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu Zemlika, kas Durbē notiks 28. un 29. oktobrī, pavasara un vasaras mēnešos Latvijas mazākajā pilsētā gaidāmi vairāki zīmīgi kultūras notikumi sērijā Zemlika nāk… Sāras Noifeldes koncerts ir pirmais no tiem. Biļetes nopērkamas Bezrindas.lv.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl