Komentāri
Dizaina tapšanas process atklāsies Rīga 2014 izstādē Design Jam
Publicitātes foto

No 25. novembra arhitektūras un dizaina studijas xcelsior pagalmā, Raņķa dambī 1, Rīgā, būs skatāma Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstāde Design Jam, kas sniegs ieskatu dizaina tapšanas procesā, apliecinot, ka labs dizains ir cieši saistīts ar sadarbību starp dizaineru un tā radītā produkta lietotāju, informē nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Izstādes mērķis ir rādīt, kā satiekas dizaineri un inovatīvas ekosistēmas, lai radītu vienotu darbības platformu. Plašāk apskatītās tēmas – dizains pilsētvidē un koncepta City for All paraugi. Eiropas valstu platformas IDeALL koncepcija apvieno dizaineru kopienu, kas veido uz lietotāju centrētu inovāciju, aktualizējot Dizains visiem (Design for All) principus un Living Labs publiskās/privātās/lietotāju partnerības kopienu, kas darbojas atvērtās inovācijas un eksperimentēšanas jomā. Daloties zināšanās un pieredzē starp šīm divām grupām, dizaineri un inovatīvās ekosistēmas definējuši vienotu pieeju uz lietotāju virzītai inovācijai caur dizainu. Izstāde ir stāsts par atšķirīgām metodēm, kuras, lietotas dažādās situācijās, kalpo kā noderīgs rīks, lai testētu un pārbaudītu dizaina risinājumus pirms to ieviešanas praksē. Šajā izstādē reprezentēti Sentetjēnas Cite du Design platformas IDeALL labākie piemēri. Sniegts ieskats radošajās darbnīcās, kuras šoruden Rīgā un Jūrmalā LMA un LKA studentiem vadīja Austrijas informācijas dizaina eksperts Martins Fosleitners (Martin Foessleitner).

Sentetjēna kā inovatīva dizaina pilsēta ir augstu novērtēta ne tikai Francijā, bet arī globāli, jo pilsēta ir gan starptautiski nozīmīgās dizaina biennāles rīkotāja, gan līdzās 10 citām pasaules dizaina zvaigznēm – UNESCO radošo pilsētu tīkla dizaina pilsēta. Francijas piemēri stāsta par izcilu sadarbību starp dizaineriem, skolām, pašvaldībām, par pilsētām, kuras notic un uzticas dizainam, kā risinājumam, kas sniedz labāku dzīves kvalitāti ikvienam.

9. un 10. decembrī notiks radošās darbnīcas valsts pārvaldes darbiniekiem austriešu informācijas dizaina eksperta Martina Fosleitnera vadībā. Izstāde apskatāma darba dienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, s., sv. – slēgts. Ieeja bez maksas.

Līdz 31. decembrim dizaina studijas xcelsior izstāžu zālē ir skatāma arī Vitra dizaina muzeja izstāde Slēptie varoņi, kas stāsta par 36 ikdienišķām lietām, kas teju ik mirkli atrodas mūsu tuvumā un kuru klātbūtni bieži vien nepamanām, tomēr tās būtiski atvieglo ikdienu.

Izstādes Design Jam starptautiskais kodols tapis Sentetjēnas Cite du Design (Francija), sadarbojoties ar Grācas dizaina mēneša (Austrija) programmu un FH Johanneum Lietišķās zinātnes universitāti.

Izstāde Design Jam ir iekļauta 10. starptautiskā festivāla Dizains. Nākotne 2014 programmā. Festivāls notiek Rīgā līdz 31. decembrim, un tā programmu veido mūsdienu Latvijas un ārvalstu dizaina izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl