Deju grupa Dzirnas aicina uz krāšņu 30 gadu jubilejas koncertu

0 Komentāru
Deju grupa Dzirnas aicina uz krāšņu 30 gadu jubilejas koncertu
Deju grupas Dzirnas vadītājs Agris Daņiļevičs. Foto: Ieva Lūka, LETA

12. februārī plkst. 19:00 Arēnā Rīga notiks deju grupas Dzirnas 30 gadu jubilejas koncerts 1 un KOPĀ – Dzirnām 30 ar vairāku viesmākslinieku piedalīšanos.

Kā informē deju grupas Dzirnas pārstāve Alīna Aruma, koncerta programma būs veidota gan kā retrospektīvs atskats uz iepriekšējos gados piedzīvoto un dejoto, gan arī kā atspēriena platforma deju skolas Dzirnas jauno telpu atvēršanai.

”Koncerta nosaukums 1 un KOPĀ – Dzirnām 30 man ienāca prātā gan no viena deju pamatsoļa, gan arī pēc būtības – dejotājs ir viens, kopjot savu prasmi individuāli smagā darbā, bet pēc tam kopā ar trupu, mūziķiem, partneri veido deju, dejas uzvedumu. Dejotāju solo koncerti ir ārkārtīgi liels retums!”, smaidot teic deju grupas Dzirnas radītājs un skolotājs Agris Daņiļevičs. ”Ar Dzirnām esam kopā bijuši dažnedažādās vietās, ne tikai treniņzālē un uz skatuves, bet arī ūdenī, džungļos un tuksnesī.”

Koncertā apvienosies visu paaudžu dejotāji, lai saviem skatītājiem dāvātu neaizmirstamu dejas piedzīvojumu – no leģendārās programmas Karalis līdz episkajam uzvedumam Spēlēju, dancoju. 1 un KOPĀ – Dzirnām 30 jubilejas koncertā skatītājus sagaida arī brīnišķīga tikšanās ar izciliem mūziķiem, Dzirnu draugiem – Renāru Kauperu, Kasparu Zemīti, Intaru Busuli, Kārli Lāci, Mārtiņu Braunu, Ievu Kerēvicu, Igo, Lauri Reiniku, Uldi Marhilēviču, Aivaru Hermani, Kārli Kazāku, grupām – The Sound Poets, Auļi, Raxtu Raxti, Rīgas Doma kora skolas koriem, u.c. Latvijā pazīstamiem māksliniekiem, kā arī deju draugiem no lieliskākajiem Latvijas deju kolektīviem.

”Dzirnas un dzirnieši vienmēr ir bijuši ļoti draudzīgi, īstenojot dažādus kopdarbības projektus,” turpina Agris Daņiļevičs, ”tāpēc esmu īpaši pateicīgs draugiem, kuri neatteica un ar savu artavu padarīs koncertu patiešām vērienīgu un skaistu. Paldies viesiem!”

Visi koncerta biļešu ienākumi tiks veltīti deju skolas Dzirnas jaunās mājas remontam. Biļetes pieejamas ekase.lv. Cenas – sākot no 10 eiro.

Deju grupa ”Dzirnas” pastāv kopš 1995. gada. Grupas aktualitāte vienmēr bijusi jaunrade un inovatīvu risinājumu meklējumi, dejotāju īpašā dejas izpratne un sajūta. Dzirnu zināmākās deju programmas ir Karalis ar Queen mūziku, Rudens leģendas, Valsis ar Rodžera Votera mūziku, Imanta Kalniņa Viņi dejoja vienu vasaru, No gaismas līdz gaismai grupas Iļģi izpildījumā, u.c.. Dzirnu ”zelta fondā” ir uzvedumi Mauglis, Mazā Nāriņa un Spēlēju, dancoju.

0 Komentāru