“Dejas anatomijas” radošā rokraksta dažādība atklāsies divās izrādēs vienā vakarā

0 Komentāru
“Dejas anatomijas” radošā rokraksta dažādība atklāsies divās izrādēs vienā vakarā
Izrāde "Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?". Publicitātes foto

Pirmdien, 13. oktobrī, Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāmas divas “Dejas anatomijas” izrādes – “Cik tuvu?” un “Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?”, kas skatītājus vienā vakarā iepazīstinās ar tai raksturīgo, izteiksmes ziņā daudzveidīgo radošo rokrakstu.

Abas izrādes nominētas teātra balvai “Spēlmaņu nakts 2013/2014” kā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā.

Ģertrūdes ielas teātra zālē plkst. 19.00 horeogrāfes Elīnas Gaitjukevičas veidotā dejas izrāde Cik tuvu?” caur atmiņu intermēdijām uzdos rotaļīgu, atklātu, skaidrojuma pieprasošu un, iespējams, pat dramatisku jautājumu ”cik tuvu?”: Cik tuvu iespējams būt diviem cilvēkiem? Cik tuvu ir iespējams tuvoties? Cik tuvu ir iespējams satuvināties? Cik tuvu izrāde ir stāstam? Cik tuvu dzīvei? Cik tuvu dejai? Cik tuvu ķermenim? Cik tuvu manām atmiņām?

Izrādē piedalās dejotāji Evita Birule un Edgars Šļakota; gaismas: Jūlija Bondarenko, Matīss Beķers, scenogrāfija: Uģis Bērziņš, izpildproducente: Zane Estere Gruntmane.

Plkst. 20.00 teātra otrajā stāvā būs skatāma izrāde – lekcija Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?”, kas tapusi sadarbībā ar dramaturģi Intu Balodi. Izrāde ir pētījums par amerikāņu izcelsmes mākslinieku, dejas reformatoru Aisedoras un Raimonda Dunkanu personībām, mākslas un dejas filozofijas procesiem 20. gadsimta sākumā.

Izrādes radošo komandu veido horeogrāfes un dejotājas Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova, Monta Vandere, dramaturģe Inta Balode, gaismas Dāvis Burmeisters.

Izrāde “Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?” Publicitātes foto

Izrādes notiek Baltijas Teātra festivāla ietvaros.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas bezrindas.lv. Biļetes cena uz vienu izrādi: 9 eiro, 5 eiro (skolēniem, studentiem, pensionāriem). Biļetes cena uz abām izrādēm 15 eiro, 7 eiro (skolēniem, studentiem un pensionāriem.

0 Komentāru