Decembrī 19. reizi norisināsies festivāls Prozas lasījumi

0 Komentāru
Decembrī 19. reizi norisināsies festivāls Prozas lasījumi
Publicitātes foto

No 2. līdz 7. decembrim Rīgā norisināsies literatūras festivāls Prozas lasījumi 2014, kas pulcēs gan lasītāju iecienītus Latvijas rakstniekus, gan jaunos autorus, kā arī ārvalstu viesus. Literāti uzstāsies ar prozas darbu un tulkojumu lasījumiem dažādās Rīgas vietās – kafejnīcās, izstāžu galerijās, koncertzālēs un citviet, informē Latvijas Literatūras centra pārstāvji.

Šogad festivāls Prozas lasījumi norisināsies deviņpadsmito reizi, rakstniekiem uzstājoties ar nesen tapušu prozas darbu publiskiem lasījumiem un gūstot pirmos iespaidus no klausītāju puses. Katru priekšnesumu vērtēs nozares profesionāļu un alternatīvā žūrija, veiksmīgāko jaundarbu autoriem festivāla noslēgumā piešķirot balvas.

Sešās festivāla dienās notiks desmit pasākumi. Līdztekus pazīstamu Latvijas autoru priekšlasījumiem, norisināsies arī divi ārvalstu viesiem veltīti pasākumi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī jauno literātu lasījumi no Latvijas Rakstnieku savienības paspārnē esošās kultūras programmas Literārā akadēmija. Festivālā būs padomāts par atsevišķu pasākumu jaunajiem prozas lasītājiem un tiem, kuri vēl aizvien “jūt sevī bērnu”.

Festivāls tiks atklāts 2. decembrī plkst. 18.00 koka ēku renovācijas centrā Koka Rīga ar rakstnieku Noras Ikstenas, Māras Zālītes, Arvja Kolmaņa, Aivara Eipura un Kurzemes prozas lasījumu laureāta lasījumiem. Kurzemes prozas lasījumu konkursā piekto gadu tika aicināti piedalīties Kurzemes reģiona prozas darbu autori. To lasījumi norisināsies 29. novembrī Ventspilī. Šā gada konkursa uzvarētāji piedalīsies divos festivāla Prozas lasījumi pasākumos Rīgā.

Žūrijā šogad darbosies literatūrzinātniece un profesore, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļā Ieva Kalniņa, tulkotāja, žurnāliste un redaktore Ieva Lešinska-Geibere, dzejnieks, tulkotājs un literatūras žurnāla Latvju Teksti redaktors Guntars Godiņš, publicists, filozofs, rakstnieks, tulkotājs un interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, kā arī Jānis Oga – Latvijas Literatūras centra direktors. Paralēli profesionālajai žūrijai autorus vērtēs arī alternatīvā žūrija – Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes otrā un trešā kursa baltu filoloģijas-literatūrzinātnes studenti.

Festivāla vadmotīvu šogad veido scenogrāfa Uģa Bērziņa izstrādātā vizuālā identitāte, kurā proza ieguvusi fiziskas vietas veidolu. Proza kā iztēlota pasaule pieprasa citus spēles, uzvedības un domāšanas noteikumus, kuru robežas noteiks katrs nākamais autors. Ikkatrs Prozas lasījumu pasākums būs kā pieturas punkts ceļā uz šo nosacīto pasauli.

Prozas lasījumu programma skatāma festivāla mājaslapā prozaslasijumi.lv. Ieejas visos pasākumos ir bez maksas.

Festivāls Prozas lasījumi kopš 1995. gada notiek decembra sākumā. Tas ir ikgadējs pasākums, kas no neliela lasījumu vakara Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei ir pārtapis vairāku dienu prozas festivālā, kura laikā dažādos pasākumos ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no visas pasaules.

Festivālu rīko Latvijas Literatūras centrs ar Rīgas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
0 Komentāru