Decembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā Gors

1 komentārs
Decembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā Gors
Publicitātes foto

Izcils pianists, viesi no Londonas, Ziemassvētku noskaņas un ilgi gaidītais grupas Instrumenti koncerts decembrī priecēs Latgales vēstniecības Gors viesus.

Trešdiena, 3. decembris, plkst. 16.00
Labdarības koncerts Prieks dod zvaigznei spožumu!
Eiropas invalīdu dienai veltīto koncertu Prieks dod zvaigznei spožumu! jau otro reizi organizē Rēzeknes pilsētas domes Sociālo jautājumu komisija. Paralēli pasākumam notiks organizāciju dalībnieku un klientu rokdarbu izstāde un tirdziņš.
Ieeja bez maksas.

Ceturtdiena, 4. decembris, plkst. 19.00
Indie-pop grupa Chi-li (Чи-Ли)
Krievijas populārās grupas vienīgais koncerts Latvijā šā gada nogalē. Solistes Irinas Zabijakas (Ирина Забияка) neparastais balss tembrs un grupas izpildītās pazīstamās melodijas piesaista klausītājus arī valstīs ārpus Krievijas.
Biļetes: 17–30 eiro.

Piektdiena, 5. decembris 19.00
Pianists Reinis Zariņš. Solo koncerts 1 Schubert|12 dances
Izcilais, pasaulē atzītais latviešu pianists Reinis Zariņš ar Šūberta skaņdarbiem un Šostakoviča, Stravinska, Smetanas, Čaikovska, Ravēla, Džinastera un citu komponistu darbiem, kas veltīti kādam no pasaulē zināmajiem dejas stiliem.
Biļetes: 7 eiro.

Svētdiena, 7. decembris, plkst. 16.00
Koncertizrāde ģimenēm Ziemassvētku stunda Brīnumskapja skolā
Jau tradicionāli piekto gadu Latvijas bērni un vecāki Ziemassvētkus svin Brīnumskapī. Šogad Kaķītis Laķītis ir uzaicinājis svinēt Ziemassvētkus Brīnumskapja skolā. Brīnumskapī mīt Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Aigars Voitišķis, Karīna Tropa, Roberts Rasa, Anrijs Grinbergs un Egija Abaroviča.
Biļetes: 7–12 eiro.

Otrdiena, 9. decembris, plkst. 19.00
Baleta zvaigžņu Ziemassvētku galā koncerts
Ekskluzīvs baleta koncerts, kurā piedalīsies spilgtākie mūsdienu Prāgas Nacionālā baleta, Belģijas Karaliskā baleta u. c. teātru dejotāji. Galā koncerta programmā klasiskā baleta pērles: slavenie pas de deux no baletiem Riekstkodis, Diāna un Akteons, Gulbju ezers, Ziedu festivāls Genzano, Žizele u. c.
Biļetes: 12–25 eiro.

Svētdiena, 14. decembris, plkst. 16.00
Baleta izrāde Riekstkodis. LNO viesizrāde. Izpārdots!
Viens no iemīļotākajiem Latvijas Nacionālās operas iestudējumiem – Pētera Čaikovska balets Riekstkodis pirmo reizi skatāms arī Rēzeknē. Baleta darbība notiek 19. gs. beigās, kad Ziemassvētku vakarā mazā Marija saņem dāvanā lelli – Riekstkodi. Rotaļlietas zem eglītes atdzīvojas, un sākas brīnumaini piedzīvojumi.

Baleta izrāde Riekstkodis. Publicitātes foto

Pirmdiena, 15. decembris, plkst. 19.00
Labdarības koncerts Nāc līdzās Ziemassvētkos
Ziemassvētku laika labdarības koncerts, kas notiek jau astoto reizi, bet pirmo reizi Rēzeknē. Sirsnības un skaistas mūzikas piepildītajā atmosfērā ar skatītājiem dalīsies tautā iemīļotākie un labākie Latvijas skatuves mākslinieki – Latvijas Nacionālās operas solistes Ilona Bagele, Evita Zālīte, Dainis Skutelis, dziedātāji Andris Ērglis, Ieva Akuratere, Ieva Sutugova un Atis Ieviņš.
Biļetes: 5–10 eiro.

Otrdiena, 16. decembris, plkst. 18.00
Leļļu teātra izrāde Saulīte un sniega cilvēciņi
Latvijas Leļļu teātra viesizrāde krievu valodā bērniem no trīs gadu vecuma, kas stāsta par diviem sniega cilvēciņiem, kuri nolemj uzmeklēt saulīti.
Biļetes: 3–4 eiro.

Trešdiena, 17. decembris, plkst. 18.00
Lielo leļļu izrāde bērniem Maša un Lācis. Jaungada piedzīvojumi
Populārā multiplikācijas seriāla Maša un Lācis varoņi uz skatuves sarīkos īstu Jaungada jampadraci un ļausies vēl neredzētiem piedzīvojumiem! Jautrā un vienlaikus arī pamācošā izrāde krievu valodā ir domāta skatītājiem no 2 līdz 10 gadu vecumam.
Biļetes: 7–14 eiro.

Piektdiena, 19. decembris, plkst. 19.00
Londonas gospeļkoris
Pasaulslavenais Londonas Municipalitātes gospeļkoris (London Community Gospel Choir, LCGC) ar tradicionālajām gospeļu dziesmām autentiskā izpildījumā.
Biļetes: 18–25 eiro.

Londonas gospeļkoris. Publicitātes foto

Ceturtdiena, 25. decembris, plkst. 18.00
Latvijas Radio koris un brāļi Petrauski Vīzijas piesnigušam vakaram
Vienā muzikālā ceļojumā satiekas Latvijas Radio kora filigrānais, atmosfēriskais un krāsām bagātais skanējums ar brāļu Petrausku džezīgi brīvo, virtuozo un sirsnīgo klavieru un saksofona spēli. Koncertā blakus R. Petrauska skaņdarbam skanēs Jana Sandstrēma, Ģērģa Ligeti darbi, kā arī dažādas Ziemassvētku melodiju apdares.
Biļetes: 7–12 eiro.

Piektdiena, 26. decembris, plkst. 20.00
Grupas Instrumenti koncerts Mēs tiksimies gaisā. Izpārdots!
Decembra sākumā tiek izdots īpašs grupas Instrumenti albums ziemas noskaņās – meditatīvs un emocionāli pacilājošs instrumentu skaņas un balss virknējums. Dziesmas no jaunā albuma, populārākās dziesmas, skaistu skaņu meklējumi un vēl nedzirdētas kompozīcijas izskanēs grupas ziemas koncertā.

1 komentārs