Daugavpils teātrī top kriminālkomēdija Baismīgās mājsaimnieces

0 Komentāru
Daugavpils teātrī top kriminālkomēdija Baismīgās mājsaimnieces
Foto: Džeina Saulīte

Daugavpils teātrī 8. novembrī pirmizrādi piedzīvos kriminālkomēdija krievu valodā Baismīgās mājsaimnieces Ivara Lūša režijā, kas tapusi pēc dramaturga un scenārista Aleksandra Korovkina lugas Tantes motīviem, informē teātra pārstāve Madara Pavlovska.

Daugavpils teātra apmeklētājiem jau zināms ir Aleksandra Korovkina darbs Biznesa klases palāta. Arī jaunākajā A. Korovkina darba iestudējumā Baismīgās mājsaimnieces netrūks krietnas devas humora. Lai gan režisors Ivars Lūsis iepriekšējās sezonās Daugavpils teātrī jau iestudējis vairākas komēdijas latviešu un krievu valodās, tomēr atzīst, ka tas nebūt nav vieglākais žanrs. Jauniestudējumu var definēt kā komēdiju ar detektīva elementiem. “Tā būs jautra un dzirkstoša izrāde, par to, ka viss dzīvē ir relatīvs,” stāsta režisors, “ieskicējot sižetu, varu tikai teikt, ka iestudējumā redzēsim to, kā maza pelīte var “kājām gaisā apgriezt” piecu cilvēku likteņus”.

Izrādes aktieru ansambli veido ne vien Daugavpils teātra komēdiju meistari – aktieri Mihails Samodahovs, Viktors Jancevičs un citi, bet arī jaunie censoņi, kuri savu talantu tagad pilnveido jauniedibinātajā studiju kursā – “teātra aktieris”, kuru organizē Daugavpils teātris sadarbībā ar Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu Saules skola.

Kriminālkomēdija Baismīgās mājsaimnieces ir amizants stāsts par divām mājsaimniecēm, kuras dažādu sakritību dēļ, iekuļas visnotaļ negaidītās un neērtās situācijās. Henrietas un Rozālijas mājā viesosies savdabīgi un humoristiski personāži, izvērtīsies varena, bet uzjautrinoša cīņa ar laimes tīkotajiem. Un kā galu galā abām mājsaimniecēm izdosies izlocīties no neierastajiem apstākļiem, vai tiešām viņas gaidīs tiesu darbi?

Režisors: Ivars Lūsis, scenogrāfs – Egils Viļumovs, kostīmu māksliniece – Jūlija Ļaha, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs. Lomās – Miroslavs Blakunovs, Aleksandrs Komarovs, Irina Kešiševa, Žanna Lubgāne, Milena Rožanska, Mihails Samodahovs, Viktors Jancevičs.

Tuvākā izrāde – 11. novembrī.

Biļetes nopērkamas Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā bilesuparadize.lv.

0 Komentāru