Dāņu grupa Efterklang jau pēc nedēļas koncertēs Rīgā

Pievienot komentāru
Dāņu grupa Efterklang jau pēc nedēļas koncertēs Rīgā
Publicitātes foto

Otrdien, 18. augustā, mūzikas namā Daile koncertu sniegs grupa Efterklang, kas prezentēs savu jaunāko projektu LIIMA.

Efterklang ir 2000. gadā dibināta indīroka grupa no Dānijas. Tās daiļrade ir ieņēmusi dažādas formas, ieskaitot elektroniku, eksperimentālo popmūziku, laikmetīgo kompozīciju un skaņu celiņus filmām.

Efterklang mūziku izdod prestižā britu izdevniecība 4AD, un ansambļa ceturtais albums Piramida ne tikai sasniedza komerciālus panākumus (astotais pārdotākais 2012. gada albums Dānijā, kā arī iekļūšana vienā no Billboard pārdotāko ierakstu topiem), bet arī izpelnījās kritiķu atzinību. Medijs Drowned in Sound par albumu raksta ša’di: ”Ir neskaitāmi iemesli, kāpēc Piramida uzskatāms par Efterklang tiktāl labāko sniegumu. [..] Jūs varat apmaldīties šā ieraksta pasaulē: tas ir tieši tik bagātīgs un dziļš gan muzikālā, gan – ja esat noskaņoti to tā uzlūkot – konceptuālā izpratnē.”

Lai gan Efterklang sastāvā ir trīs mūziķi – Kaspers Klauzens (Casper Clausen), Madss Kristians Brauers (Mads Christian Brauer) un Rasmuss Stolbergs (Rasmus Stolberg) -, koncertos šo trijotni vienmēr papildinājis viesmūziķu klāsts, un pēdējā pusotra gada laikā kā viesis grupai allaž pievienojies somu perkusionists Tatu Renke (Tatu Rönkkö). Viņa muzikālais ieguldījums pakāpeniski ietekmējis grupas skanējumu, kā rezultātā arī tapis jaunais Efterklang projekts LIIMA.

LIIMA tiek raksturots kā Efterklang sadarbības projekts ar Renke, un tas iezīmē periodu, kurā Efterklang tiecas pārvērtēt un mainīt savu skanējumu.

Medijs Time Out LIIMA dzīvo priekšnesumu nodēvējis par ”brīnišķīgu ceļojumu cauri virknei dažādu stilu un noskaņu”, piebilstot, ka projekta mūzikai piemīt īpaši ”dzīva” un spontāna sajūta. Clash Music par LIIMA koncertu Londonā raksta šādi: ”LIIMA koncertā spēlēja tikai un vienīgi jaunu materiālu, ja vienu vienīgi pieļaujot vienu vai divus izņēmumus ar vecākām Efterklang dziesmām, tomēr starp grupu un publiku tūlītēji izveidojās saprašanās. [..] Kaspera Klauzena vokāls ir tikpat valdzinošs kā allaž, un viņa melodijas rada patīkamu kontrastu salīdzinoši raupjajai ansambļa mūzikai.”

LIIMA koncertu muzikālais materiāls tapis vairākās rezidencēs – daļa materiāla tikusi ierakstīta divās nedēļās, ko grupa pavadīja Somijā, savukārt vēl piecas dziesmas tikušas uzrakstītas Berlīnes studijā Vox-Ton. Visbeidzot – šā gada janvārī LIIMA nedēļu uzturējās Stambulā, kur sacerēja noslēdzošo daļu muzikālā materiāla. Tapusī mūzika tiks atskaņota arī Rīgā.

Koncerta sākums – plkst. 20.00. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs, kā arī bilesuserviss.lv. Biļešu cena iepriekšpārdošanā – 10 eiro.

Koncertu rīko Dānijas Kultūras institūts Latvijā sadarbībā ar nepieradinātās mūzikas biedrību Skaņu mežs. Koncerts notiks, svinot Dānijas Kultūras institūta Latvijā, Igaunijā un Lietuvā 25 gadu jubileju.