Dailes teātrī jauno gadu ievadīs trīs jauniestudējumi

0 Komentāru
Dailes teātrī jauno gadu ievadīs trīs jauniestudējumi
Foto: Lita Krone, LETA

Dailes teātrī janvārī gaidāmas trīs pirmizrādes – Saules bērni Lielajā zālē, Ugunsgrēki Mazajā zālē un Pusslepkava Kamerzālē, informē teātrī.

Maksima Gorkija drāmas Saules bērni pirmizrāde paredzēta 9. janvārī Lielajā zālē, to iestudēs Dž. Dž. Džilindžers. Maksims Gorkijs ir viens no pasaulē pazīstamākajiem un nozīmīgākajiem krievu rakstniekiem un domātājiem. Viņa luga Saules bērni (1905) sarakstīta Petropavlovskas cietoksnī, kur Gorkijs nokļuva sakarā ar janvāra revolūcijas notikumiem. Tas ir dramatisks vēstījums par inteliģences pārstāvju ģimeni, kurai liktenis lēmis dzīvot grūtos pārmaiņu laikos. Gudriem, laipniem un labiem cilvēkiem, kuriem reiz bijuši savi ideāli un cerības, pēkšņi nākas saskarties ar pūļa un naida briesmīgo seju. Mīlestība, vientulība, atsvešinājums un ilgas – tās ir literatūras un mākslas klasikas mūžīgās tēmas, bet tik daudz ko nosaka laiks, kurā cilvēkam ir lemts dzīvot. Tur, kur ir izlietas asinis, nekad neuzplauks puķes. Kā lai dzīvo skaisti? Visiem vajag mazlietiņ laimes, un mīlestības vienmēr ir par maz. Jau 1905. gadā luga ”Saules bērni” tika izrādīta Maskavas Dailes teātrī. 1906. gadā tā iestudēta Rīgas Latviešu teātrī. Jauniestudējumā lomas atveidos Juris Žagars, Ērika Eglija, Kristīne Nevarauska, Ģirts Ķesteris, Artis Robežnieks, Vita Vārpiņa, Juris Kalniņš, Edijs Zalaks, Lauris Dzelzītis, Aija Dzērve, Aldis Siliņš, Lidija Pupure, Sarmīte Rubule, Dainis Gaidelis un Pēteris Gaudiņš.

Režisors Mārtiņš Eihe veidos jauniestudējumu Mazajā zāle – 8. janvārī notiks Važdi Muavada baisas melodrāmas Ugunsgrēki pirmizrāde. Kanādas dramaturga un režisora Važdi Muavada lugā Ugunsgrēki savijas stāsts par mīlestību, stāsts par naidu un stāsts par samierināšanos. Lai izpildītu mātes pirmsnāves vēlēšanos, Navālas bērniem ir jāatgriežas viņas pagātnē, jāiepazīst savs tēvs un savs brālis, jāatrod savas saknes un savas dzīves jēga. Izrādes varoņiem ir jānoiet visai šausminošs ceļš – no vienas vietas uz citu, no tagadnes uz pagātni, no klusēšanas uz atzīšanos. No sākuma uz beigām – lai beidzot varētu būt kopā. Topošajā izrādē lomās būs Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Gints Andžāns, Gints Grāvelis, Intars Rešetins, Elīna Dzelme un Dainis Grūbe.

7. janvārī Kamerzālē paredzēta pirmizrāde Pusslepkava – Aleksandra Molčanova stāsts ar laimīgām beigām 1 daļā, ko iestudēs Regnārs Vaivars. Krievu dramaturga un scenārista Aleksandra Molčanova luga ir mūsdienīgs stāsts par mūsdienu jauniešiem. Jaunu cilvēku piedzīvojumi. Lādzīgais lohs Andrejs kāršu spēlē ir zaudējis pamatīgu naudas summu alfa-tēviņam Sekam. Vispār šim Sekam zaudē visi, ne jau tikai Andrejs. Neko darīt, parāds kaut kā būs jānolīdzina. Nokļūstot ekstremālos apstākļos, nākas tikt skaidrībā par daudzām morālām dilemmām. Mums katram ir paredzēts dzīvē kaut ko izdarīt. Ne jau tāpat vien mēs esam piedzimuši šai pasaulē. Tam ir pierādījumi. Droši pierādījumi. Izrādē spēlēs aktieri Kaspars Zāle, Artūrs Dīcis, Inita Dzelme un Indra Briķe.

Biļetes uz Dailes teātra izrādēm janvārī jau pārdošanā.

Janvāra piedāvājums par īpašām cenām būs izrāde M. Butterfly 16. janvārī – uz šo izrādi visu biļešu cena būs 5 un 7 eiro, bet traģēdiju Ričards III 25. janvārī varēs redzēt pēdējo reizi.

0 Komentāru