Četru cilvēku laimes formulas iemūžinātas dokumentālā filmā

Komentāri

29. septembrī nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps ietvaros notiks Antras Cilinskas dokumentālās filmas Laimes formula pirmizrāde. Laimes formula no oktobra tiks izrādīta Rīgā un visā Latvijā, informē Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa.

Kā būt laimīgam? Kā kļūt veselam? Kur gūt iedvesmu? Šie jautājumi nevienam nav sveši, bet atbildes mēs meklējam katrs savā veidā. Lai tās atrastu, vieni brauc uz Indiju, otri noslēdzas būdiņā meža vidū, bet citi uzticas tradicionālām metodēm. Tomēr, klausoties dažādos padomos, mēs reizēm aizmirstam rīkoties paši un sagaidām, ka laime mums tiks pienesta uz paplātes. Kā saka viena no dokumentālās filmas Laimes formula varonēm Inese Ziņģīte – manā leksikā nav tāda vārda ”nevaru”, ir tikai vārds ”negribu”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Filmā skatītājs iepazīs četrus cilvēkus un viņu laimes formulas. Visas šīs personības vieno neatlaidība, dzīvesprieks, humora izjūta un īpaša saikne ar dabu.

”Ideja par filmu radās laikā, kad noritēja aktīvs darbs pie dokumentālās filmas 4. Maija Republika, kas prasīja daudz spēka un enerģijas. Atbildes mani pamudināja meklēt arī kāda drauga teiktais, kurš labprātāk izvēlējās muguras operāciju, nevis gribēja veikt regulārus vingrinājumus, kas prasa laiku un piepūli. Cilvēki bieži nogaida līdz pēdējam brīdim, kad vienīgais ārstniecības veids patiešām ir ķirurģisks. Tajā pat laikā ir cilvēki, kuriem nekad nekas nekaiš, kuri ir dzīvespriecīgi un prot dzīvi baudīt,” skaidro filmas režisore Antra Cilinska. ”Kādā sarunā ar Noru Ikstenu viņa man pastāstīja par Artūra Tereško Dieva dārzu. Šis stāsts pamudināja meklēt arī citus cilvēkus un viņu laimes formulas.”

Filmas pirmizrāde notiks kinoteātra Kino Citadele 6. auditorijā plkst. 19.00.

Filmas scenārija autore Nora Ikstena, operatori Uldis Millers, Emīls Linga, Uldis Jancis un Kaspars Braķis, montāžas režisore Sandra Alksne, skaņu režisors Klāvs Siliņš.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl