Cēsiniekus iepriecinās divas laikmetīgās dejas izrādes

0 Komentāru
Cēsiniekus iepriecinās divas laikmetīgās dejas izrādes
Laikmetīgās dejas izrāde Kauciens. Publicitātes foto

Piektdien, 7. novembrī, Vidzemes koncertzālē Cēsis būs iespēja just līdzi izrāžu Viens un Divi un Kauciens (Howl) dejotājiem.

Vakara pirmajā daļā no plkst. 19.00 skatītāji varēs dzīvot līdzi Olgas Žitluhinas veidotajai izrādei ar daudznozīmīgo nosaukumu poētiskās dejas traģēdija Viens un Divi, kuras apakšvirsraksts ir Aspazijas un Raiņa mīlestības vēstules – profesors Gunārs Bībers – laikmetīgās dejas horeogrāfi. Dejas laikā tiks uzjundīti jautājumi un meklētas atbildes par mīlestību, par tās eksplozīvo spēju satuvināt cilvēkus, bet vienlaikus arī radīt dziļu vientulību. Iedvesma šai izrādei smelta minētajās dižgaru vēstulēs, profesora Bībera personības un zināšanu valdzinājumā, kā arī Jura Kaukuļa un Kaspara Tobja (Dzelzs Vilks) mūzikā.

Otrajā daļā būs skatāma laikmetīgās dejas izrāde Kauciens, kas tapusi, komponistam Gabrielam Prokofjevam sadarbojoties ar amerikāņu horeogrāfu Morisu Koziju (Maurice Causey) pēc Lucernas baleta pasūtījuma 2013. gadā. Darba autori iedvesmu guvuši no pēdējo gadu sociālpolitiskiem nemieriem pasaulē, un izrādes centrā ir mākslinieku skatījums uz TV ekrānos vērojamiem protestiem, cīņām un revolūcijām, izmisīgajiem centieniem izmainīt represīvās valsts iekārtas, un to enerģiju un emocijām, ko izraisa šie notikumi – izmisums, cerības, sāpes un vilšanās. Pētot plašāk sacelšanās tēmu, Moriss Kozijs nonāca pie slavenā Alena Ginsberga dzejoļa Kauciens, kas arī kļuva par izrādes nosaukumu. Muzikālā partitūra ir balstīta uz elektronikas un datortehnoloģiju izmantojumu. Atgādinām, ka Vidzemes koncertzālē Cēsis šā gada jūnijā tapa izrādes Latvijas pirmiestudējums ar abu autoru klātbūtni pirmizrādē.

Biļetes var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās plkst. 12.00–18.00, sestdienās un svētdienās plkst. 12.00–16.00, tālrunis biļešu rezervācijai: 64119922, kā arī Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

0 Komentāru