Komentāri
Carnival Youth izvirzīti prestižai Eiropas mūzikas balvai
Foto: LETA

Grupa Carnival Youth izziņota kā pirmā starp 10 European Border Breakers (EBBA) balvas ieguvējām. Balva tiek piešķirta Eiropas jaunajiem mūzikas māksliniekiem pop, rock un dance žanros, informē mūziķu pārstāve Guna Zučika.

Tuvākajās nedēļās tiks izsludināti pārējie deviņi Eiropas mākslinieki, kuri šogad veiksmīgi sevi pierādījuši un iegūs EBBA balvu.

Zučika stāsta, ka Carnival Youth EBBA balvu iegūst par debijas albuma No Clouds Allowed panākumiem. Albumā iekļautās dziesmas atskaņotas Eiropas radio stacijās, kā arī kopš 2014. gada pavasara grupa intensīvi koncertējusi ārpus Latvijas. Ārzemju prese No Clouds Allowed nodēvējuši par gudru indie-folk ierakstu ar moderniem ritmiem, labiem tekstiem un melanholiskām melodijām, pielīdzinot tādiem māksliniekiem kā Bombay Bicycle Club un Arcade Fire. Carnival Youth par albumu No Clouds Allowed šogad jau saņēma Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons kategorijā Labākā debija.

EBBA balvas būtība ir cildināt Eiropas uzlecošos rock, pop un dance mūzikas māksliniekus, kuri ar savu starptautisko debijas albumu ir guvuši panākumus ārpus dzimtenes.

Starp iepriekšējo gadu EBBA balvas ieguvējiem ir plašs spektrs Eiropas mākslinieku – Adele, Mumford & Sons, Milky Chance, Ewert and The Two Dragons, Stromae, Emeli Sandé, Hozier, Of Monsters and Men, Woodkid, Lykke Li, Disclosure, Katie Melua, John Newman, The Ting Tings, Zaz, Damien Rice, KT Tunstall, Alphabeat un Milow.

Lai pretendētu uz 2016. gada EBBA balvu, māksliniekiem ir jābūt vērā ņemamiem panākumiem Eiropā ar savu pirmo starptautiski izdoto albumu laika posmā no 2014. gada 1. augusta līdz 2015. gada 31. jūlijam. Uzvarētājus nosaka, analizējot datus, kas tiek apkopoti no Nielsen Music Control, Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU), to radiostacijām un Eiropas festivāliem, kas piedalās ETEP jeb Eiropas talantu apmaiņas programmā.

Uzvarētāji, tostarp Carnival Youth, balvu saņems un uzstāsies īpašā ceremonijā 2016. gada 13. janvārī Groningenā, Nīderlandē, mūzikas industrijas konferences un festivāla Eurosonic Noorderslag laikā. Ceremoniju vadīs BBC TV personība un mūziķis Džūls Holands (Jools Holland).

Viens no desmit uzvarētājiem saņems arī Publikas simpātiju balvu, par kuru būs iespējams balsot EBBA mājaslapā no novembra beigām. Līdz pat 15 balsotājiem, kurus nejaušības kārtā izvēlēsies, būs iespēja kopā ar vienu draugu doties uz EBBA apbalvošanas ceremoniju. Balvā iekļauta arī ceļa un viesnīcas izmaksas.

Nākamās nedēļas sākumā Carnival Youth dosies uz Lietuvu, kur sāks darbu pie otrā albuma ieraksta.

Lasi vēl