Komentāri

Par kādām tendencēm kino liecina šā gada Oskaru nominācijas un kādas tendences šobrīd valda pasaules kino, šorīt raidījumā LNT 900 sekundes tika iztaujāta kinokritiķe Kristīne Simsone.

”Šī Oskara nakts ir finišējusi ar pāris patīkamiem pārsteigumiem. Jo šā gada nominācijas vispār izvērta ārkārtīgi konfomistisku skatījumu, ka Holivuda tomēr ir balta, vīrišķīga un uz lieliem budžetiem un ārkārtīgi klasisku stāstniecību tendēta. Tā kā triumfēja, nebaudīšos šī vārda, Trakais Makss: Skarbais ceļš, kas ir viena no nepieradinātākajām nominantēm, vēl ir cerība,” radījumā LNT 900 sekundes pauda kino kritiķe Kristīne Simsone.

Būtu ļoti grūti atrast cilvēku, kuram Leonardo di Kaprio Oskars būtu pārsteigums, norāda kino kritiķe.

“Protams, prieks, ka vairākas desmitgades izstieptais nomināciju laiks, kam aktieris bija nominēts, ir beidzot finišējis ar balvu. Bet tā nebūt nav Leonardo di Kaprio labākā loma. Atcerēsimies Skorsēzes Aviatoru vai arī iepriekšējo nomināciju, arī Skorsēzes Volstrītas vilku! Es domāju, ka tās bija krietni vien cienīgākas lomas,” norāda kino kritiķe.

Pēc kino kritiķes domām, kino stāstniecība tehniskā skatījumā nekur īsti nevirzās, “jo šobrīd mēs piedzīvojam brīžus, kad kino stāsti tiek stāstīti veidos, kā tas notika pirms vairākām desmitgadēm. Bet no šīs Oskara nakts var spriest, ka mēs tomēr sabiedrības atvērtības un uzskatu ziņā nedaudz tuvojamies lielākai brīvībai,” norāda Simsone.

Foto

Video

Lasi vēl