Britu elektropanki The Prodigy aprīlī gaidāmi Rīgā

Pievienot komentāru
Britu elektropanki The Prodigy aprīlī gaidāmi Rīgā
Foto: AFP/ EPA/ LETA

Reiva kareivji un tehnometāla leģendas – britu elektropanka apvienība The Prodigy nākamā gada 16. aprīlī ar lielkoncertu uzstāsies Skonto hallē, liecina informācija Biļešu servisa mājaslapā.

Grupa The Prodigy ir pazīstama kā 90. gadu viena no spilgtākajām hiperenerģiskākajām, dumpinieciskākajām un trakākajām mūzikas grupām, kas savu jaudu nav zaudējusi arī pēc 20 gadu pastāvēšanas, laižot klajā savu jaunāko albumu The Day Is My Enemy šī gada martā. Tagad grupa ir devusies koncerttūrē, bet jau aprīlī ar spilgtu un skaļu koncertu būs gaidāmi Rīgā.

Vieni The Prodigy mūziku raksturo kā psihodēlisku hardcore techno, ekstremālu breakbeat un drum’n’bass, kam pievienoti maniakāli house ritmi un kareivīgs pankroks. Citi jebkādiem mēģinājumiem iekļaut grupas māksliniecisko darbību žanru rāmjos atmet ar roku. The Prodigy vienmēr ir radījuši mūziku, kas nepakļaujas ne likumiem, ne sabiedrības dogmām, tomēr šī mūzika rada tādu jaudu, kurai ir gatavi sekot pat tūkstoši. Tā grupa no maziem Lielbritānijas naktsklubiem šo deju mūzikas virzienu ir aizvedusi uz pasaules lielākajām skatuvēm. Vēl nekad un vēl neviens nav pateicis šos vārdus, ”mēs gribam dejot”, tik skaļi un pārliecinoši.

The Prodigy jau ne vienu reizi vien ir pierādījuši, ka tie nebūt nav vienas dienas zvaigznes, bet gan ir patiešām dižie un ietekmīgie mūziķi, tomēr to dzīvās uzstāšanas ir visai tālu no mierpilnas nopelniem bagāto skatuves mākslinieku dzīves: šie ir ultimatīvie pasākumi, gara piesātināšana šā jēdziena būtiskā nozīmē. Laiams Houlets iedarbina savu mašinēriju, Kits Flints bola acis, Maksims bļauj mikrofonā: ”Nu ko, mani kareivji?”, bet tālāk – jūs jau paši zināt: ”medžik pipl vudu pipl”, un traka mūzika, kurai šī pasaule ir jāsagriež.

Iepriekš The Prodigy Latvijā uzstājās 2009. gadā rudenī Skonto hallē, pulcējot vairāk nekā 7000 apmeklētāju. Pirms tam grupa Rīgā viesojās 2006. gada pavasarī.

Foto