Bildēs 2015 uzstāsies sevi jau pieteikušās grupas un radošās personības

0 Komentāru
Bildēs 2015 uzstāsies sevi jau pieteikušās grupas un radošās personības
Publicitātes foto

Šoruden mūzikas un mākslas festivāla Bildes 2015 Sevi jau pieteikušo grupu un radošo personību koncerts būs īpaši krāšņs un konceptuāli daudzveidīgs. Kopprojektos ar publikas simpātijas jau iemantojušām muzikālajām apvienībām uzstāsies arī populāri mediju pārstāvji, politiķis, aktieri, skautu un gaidu vadītājs un citas radošo profesiju personības. Šis koncerts būs klausāms 28. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē, informē festivāla rīkotājs Bilžu birojs.

”Es pēdējoreiz spēlēju bungas pirms 32 gadiem – 1983. gadā, tāpēc varam droši teikt, ka šī Bildēs būs gan īsta atgriešanās, gan debija, jo festivālā kā mūziķis uzstājies līdz šim neesmu,” smejoties saka pazīstamais režisors Igors Linga. 28. novembra vakarā viņš sēdīsies jaunās, bet pieredzes bagāto mūziķu grupas Flame & The Rolltones bungu tronī. ”Līdz šim jau esam aizvadījuši pamatīgu mēģinājumu, papildus kam es atsvaidzinu sitamo instrumentu spēles prasmi ”Andžeja Grauda bungu skolā”. Lai saglabātu intrigu, atklāšu vien to, ka mēs izpildīsim kādu klasisku roka dziesmu par atzīšanos mīlestībā šim mūzikas žanram,” pauš I. Linga. Viņaprāt, Bildes ir ļoti būtisks Latvijas kultūras – īpaši mūzikas dzīves – notikums, kas kalpo kā atspēriena punkts jaunajiem un pozitīvi ambiciozajiem mūziķiem – tradīcija, kas ir noturīga, pārlaicīga un sirsnīga.

Koncertam dārdošāku skanējumu piešķirs hard-rock grupa Pussy Rock (pirmoreiz Bildēs 2014. gadā), kas uzstāsies kopā ar Latvijas Skautu un gaidu vadītāju Jāni Iklāvu. Viņš festivālā uzstāties pirmoreiz, un pats uzskata, ka muzicēšana kolektīvā – vienotā mehānismā – gluži tāpat kā skautu un gaidu vadīšana ir individuālās un savstarpējās organizētības izaicinājums. Par nokļūšanu Bildēs J. Iklāvs teic: ”Dots devējam atdodas!” Šā gada janvārī viņš uz skautu un gaidu nometni (kas veltīta latviešu strēlniekiem) Ložmetējkalnā uzaicinājis grupu Pussy Rock uzstāties ar akustisku priekšnesumu. ”Puiši, protams, neatteica, vienlaikus demonstrējot bērniem un jauniešiem teicamu latvisko dzīvesziņu un patriotisma paraugu. Pirms neilga laika saņēmu zvanu no ansambļa ar lūgumu šoreiz atbalstīt viņu koncertu. Par atbildi ilgi nebija jādomā,” stāsta J. Iklāvs. Viņš norāda, ka mēģinājumu process ir ļoti radošs un pieprasa zināmas iemaņas – piemēram, ritma noturēšana, ieklausīšanās pārējos biedros. Koncertā J. Iklāvs kopā ar Pussy Rock spēlēs ģitāru un dziedās, izpildot pazīstamas dziesmas kā veltījumu gaidāmajai Latvijas simtgadei.

Bildēs Sevi pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertā uzstāsies arī Audiokvartāls un muzikaspasaule.lv redaktors Gundars Minalgo • B Optimist un TV režisors Arvīds Babris • Los Daugavas Nens un raidījuma LNT brokastis vadītājs Andris Petkēvičs • Kumosiņš un aktieris Jānis Kirmuška • Legacy ID un aktrise Karīna Tatarinova • Oceanpath un diriģents Kaspars Ādamsons • Oranžās brīvdienas un politiķis Ivars Godmanis u.c. Koncertu vadīs Roberts Gobziņš.

0 Komentāru