Komentāri
Benjamiņu namā atgriežas iestudējums “Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība”
Publicitātes foto

Svētdien, 31.augustā, plkst.18.00 Benjamiņu namā – bijušajās Rakstnieku savienības telpās – būs skatāms iestudējums “Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība”. Titullomā – aktrise Raimonda Vazdika, viņas partneri – Andris Bulis un Ģirts Šolis, kurš ir arī iestudējuma režisors.

Izrādē apvienoti fakti no Ķempes dzīves, dzejas motīvi, dokumentāli kinokadri un Edgara Mākena speciāli rakstītas dziesmas, kam pavadījumu ieskaņojusi grupa “Gaujarts”. Kostīmus veidojusi Anna Heinrihsone.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība” ir Viļņa Vēja lugas atkārtots uzvedums. 2011./2012.gada sezonā tā bija skatāma Nacionālā teātra Aktieru zālē ar nosaukumu “Īsie zibsnīgie mirkļi”. Izrāde izpelnījās skatītāju un kritikas atsaucību, tika nominēta vairākām ”Spēlmaņu nakts” balvām.

Vējš par lugu stāstīja, ka tās darbība notiek 50.gados, kad Mirdza Ķempe ir, kā pati izteikusies, “ne jauna, ne veca”, bet vientuļa un jau sacerējusi testamentu. Negaidīti viņas mājās un arī dzīvē ienāk Linards Naikovskis – izskatīgs jauns cilvēks, kurš drīz vien kļūst par dzejnieces vīru. Viņam izveidojas saspīlētas attiecības ar Ķempes uzticamo šoferi Žani, un arī sarežģījumi laulības dzīvē neesot tālu.

Ķempe sākusi rakstīt pirmskara Latvijā, viņa piedzīvoja evakuāciju uz Krieviju, traģisku dzīvesbiedra Erika Ādamsona nāvi un padomju laika cenzūras ierobežojumus. Dzejniece tajos iejutās, sacerēdama pasūtījuma dzejoļus, par ko izpelnījās dažādus apbalvojumus un pat Tautas dzejnieces titulu. Liela daļa viņas dzīves norisinājās Rakstnieku savienībā – vietā, kur tagad norisināsies izrāde -, audzinot jaunos dzejniekus. Ķempe arī bija pirmā, kura pēc kara atļāvās izdot mīlas lirikas krājumu. Izrādes veidotāji uzdod jautājumu – vai slavenā dzejniece dzīvoja dubultu dzīvi un kādu motīvu vadīta?
Iestudējums pirmizrādi piedzīvojis 2014.gada pavasarī.

Izrādi producē nodibinājums “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds”, kam ir vairāku gadu pieredze dažādu kultūras projektu īstenošanā, tostarp izrāžu “Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam”, “Pauļuks. Rāmji”, “Parīze-Rīga-Parīze”, “Lauva ziemā”, “Jaucības un nejaucības” u.c. tapšanā.

Biļetes uz izrādi nopērkamas tīmekļa vietnē bilesuparadize.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl