Baltā nakts norisināsies 53 Rīgas vietās

0 Komentāru
Baltā nakts norisināsies 53 Rīgas vietās
Foto: LETA

Naktī uz sestdienu jau desmito gadu Rīgā noritēs Baltā nakts. Šogad pasākumam kopumā pieteikti 53 projekti – gan labi zināmu Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbi, gan jaunu radošo personību darbi, kam Baltā nakts ir viena no pirmajām publiskajām performancēm.

Viens no vērienīgākajiem Baltās nakts pasākumiem šogad ir Francijas laikmetīgās mākslas izstāde Kramplauzis ar 56 autoru darbiem. Izstāde veidota ar humoristisku pieskaņu un dažbrīd var šķist pat mulsinoša.

Uz Rīgas Balto nakti savus darbus atveduši arī mākslinieki no Austrijas, Vācijas un Nīderlandes. Piemēram, vācu leļļu teātris Dundu priecēs skatītājus ar 5 metrus augstām gaismas lellēm. Taču tikpat raibas un dažādas ir arī vietējo mākslinieku idejas – kino, performances, izstādes, mūzika, dzeja, kā arī starpdisciplināri projekti, no kuriem daži radīti tieši Baltajai naktij.

Interesanti, ka Baltā nakts ir iniciatīvu projekts, kurā aicināts piedalīties ikviens – arī komerciestādes, apkaimes entuziasti un mākslinieki iesācēji. Piemēram, projekta Gaismaskoks. Jauno māksla autori ir padsmitgadnieki, kas vēl nemācās augstskolā.

Šogad aktīvākie Baltās nakts punkti būs Spīķeru kvartāls, Vecrīga, Rīgas centrs un Miera ielas rajons, kā arī iepriekš mazāk apgūtas vietas Pārdaugavā – Torņakalns, Mūkusalas un Kalnciema ielas apkārtne un pavisam jauni objekti – LU Dabaszinātņu centrs Torņakalns, bijusī Latvijas Nacionālās bibliotēkas centrālā ēka, Aldara Alus muzejs, Centrāltirgus Sakņu paviljons un Rīgas Starptautiskā autoosta.

Visi Baltās nakts pasākumi ir bez maksas un notiek no plkst. 18.00 līdz 3.00 naktī.

Vairāk skaties video!

0 Komentāru