Baismīgās mājsaimnieces – jaunuzvedums, kuru pilsēta jau sen gaidīja

0 Komentāru
Baismīgās mājsaimnieces – jaunuzvedums, kuru pilsēta jau sen gaidīja
Foto: Džeina Saulīte

Komēdijas ar detektīva elementiem Baismīgās mājsaimnieces pamatā ir dramaturga un scenārista Aleksandra Korovkina luga Tantes. Izrādi Daugavpils teātrī iestudējis režisors Ivars Lūsis.

“Jaunuzvedums, kuru pilsēta jau sen gaidīja”, droši apgalvo radošā komanda. “Tas ir jautrs un dzirkstošs stāsts par to, ka viss dzīvē ir relatīvs”, saka režisors, kurš pēdējo trīs sezonu laikā Daugavpils teātrī ir iestudējis ne vienu vien komēdiju gan krievu, gan latviešu valodā. Baismīgās mājsaimnieces balstītas ne tikai uz asprātīgām situācijām, bet arī daudziem, niansētiem jokiem un “veiklu” aktierspēli. Mihails Samodahovs, Žanna Lubgāne, Irina Kešiševa un citi – nemainīga komanda, ar kuru strādā Ivars Lūsis, komanda, kurā ir Daugavpils teātra komēdiju meistari. Šajā reizē to papildina arī teātra jaunie censoņi Aleksandrs Komarovs, Milena Rožanska un Miroslavs Blakunovs, kurš ir Spēlmaņu nakts 2014 nominanta godā (gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks).

“Mērķis, veidojot šo izrādi, nebija tikai viennozīmīgi smīdināt publiku,” uzsver režisors. “Mēs runājam arī par dzīves patiesībām un cilvēku garīgajām vērtībām. Bet tas skatītājus, kuri vēlas komēdiju, lai nepadara pārlieku uzmanīgus! Neviens nevienu nemācīs, kā dzīvot, un lieki nefilozofēs. Ieskicējot sižetu, varu tikai teikt, ka iestudējumā redzēsim to, kā maza pelīte var “kājām gaisā apgriezt” piecu cilvēku likteņus”.

Jauniestudējums ir veidots saprotamā, skatītājiem pieņemamā valodā, vieglā tempā un ritmā, ļaujot izrauties no ikdienas rūpēm, sniedzot veselīgu smieklu devu ar lielisku aktierspēli, akcentē Daugavpils teātra pārstāve Madara Pavlovska.

Tuvākās izrādes – 4. decembrī un 29. decembrī.

Biļetes nopērkamas Daugavpils teātra kasē un internetā bilesuparadize.lv. Vairāk informācijas: daugavpilsteatris.lv

0 Komentāru