Augusta beigās visā Latvijā svinēs Seno ugunskuru nakti

Komentāri
Augusta beigās visā Latvijā svinēs Seno ugunskuru nakti
Publicitātes foto

Nākamsestdien, 30. augustā, Latvijā un pārējās valstīs ap Baltijas jūru notiks Seno ugunskuru nakts, kad saulrieta laikā Baltijas jūras krastā ikviens aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un vienlaicīgi atvadoties no vasaras.

Akcijā piedalīties aicināts ikviens – tam piemērotā un atļautā vietā iekurt ugunskuru, mudināt draugus un kaimiņus pievienoties, lai kopā pavadītu vakaru Baltijas jūras krastā. Pie ugunskuriem cilvēki aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru.

Rīgā Seno ugunskuru nakts pasākums norisināsies Vakarbuļļu pludmalē.

Sākot no plkst.17.00, ikviens interesents aicināts uz radošajām darbnīcām. Notiks mūzikas instrumentu un interjera priekšmetu – Vēja zvanu – veidošana no dabīgiem materiāliem, pilsētas veidošana no kūdras klučiem, kā arī glezniņu veidošana no dabas materiāliem. Izveidoto darbu katrs darbnīcas dalībnieks var paņemt līdzi.

Plkst.19.00 sanākušie ļaudis būs aicināti pulcēties uz sarunu un diskusiju par to, kā cilvēkam sadzīvot ar jūru, tai nekaitējot. Sarunu vadīs Sandijs Semjonovs. Savukārt plkst.21.00 pie ugunskuriem sāksies akustiskie koncerti. Vakarbuļļu pludmalē uzstāsies dziesminieks Haralds Sīmanis, romantiskas kompozīcijas izpildīs jauniešu grupa no Kuldīgas ”Stūrī zēvele”, klasisko mūziku jūras krastā izpildīs Valters Pūce un Arturs Cingujevs.

Seno ugunskuru nakts programma Latvijā:

Jūrmalā, Majoru pludmalē plkst.19.00-24.00 Vides filmu vakarā, ko organizē Pasaules dabas fonds, tiks demonstrēts koncerts ”Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru”. Volfganga Amadeja Mocarta ”Rekviēms” koncerta ierakstā izpilda izcili solisti – soprāns Inese Galante, basbaritons Egils Siliņš, tenors Andreass Šāgers no Austrijas, mecosoprāns Anna Halenbera no Zviedrijas un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris itāļu diriģenta Evelīno Pido vadībā. Majoru stāvlaukumā notiks bezmaksas koncerts piecu pianistu un piecu solistu izpildījumā.

Plkst.21.30 Kauguru pludmalē pie kafejnīcas ”Kūriņš” tiks iedegts ugunskurs un uzstāsies folkloras kopa ”Skance”.

Liepājas pludmalē pasākums norisināsies pie pieminekļa bojāgājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Sākums plkst.21.00, kad pie lielā ugunskura ar koncertu uzstāsies ”Mirage Octet”. Programmā latviešu un skandināvu tautu mūzika Gunāra Rozenberga aranžijā.

Engurē cilvēki aicināti pulcēties pie dienvidu mola, kur plkst.21.00 notiks tradicionālā ugunskuru dedzināšana un dzejas lasījumi, kurus šogad papildinās uguns skulptūra. Uzstāsies ansamblis ”Tandēms trijatā”. Sanākušie varēs cienāties ar siltu tēju.

Ventspilī par brīnišķīgu atmosfēru rūpēsies Ventspils folkloras kopa ”Laipa”, vadītāja Ligita Vaļuka un dziesminieks Uldis Kākulis. Kopā tiks iedegti ugunskuri, doti solījumi jūrai, rotaļas un dziesmas.

Saulkrastos no plkst.12.00 dienā Saulkrastu pludmalē (Bīriņu ielas galā) ikviens un jo īpaši bērni aicināti uz radošajām darbnīcām – zīmēt ar ogli un veidot piroteknikas skulptūras no salmiem. Vakarā pludmalē tiks iedegtas trīs iespaidīgas ugunsskulptūras un pludmalē uzstāsies festivāla ”Pa saulei” folkloras kopas.

Salacgrīvā, pie Salacas ietekas jūrā (kreisajā krastā) no plkst.21.00 notiks rotaļas, sadziedāšanās un sadejošanās. Uzstāsies folkloras kopa ”Cielava”. Skultes puses ļaudis uz Seno ugunskuru nakti aicināti pulcēties ”Vārzās”.

Rojas pludmalē koncerts sāksies plkst.20.00. Šogad uzstāsies Ingus Ulmanis ar Aigaru Voitišķi un Robertu Rasu. Saulei rietot, tiks iedegta mākslinieku Agra Dzilnas un Ulda Balgas veidotā ugunsskulptūra ”4 vēji”.

Pāvilostas pludmalē (stāvlaukumā Klana ielā) tiks aizdegti ugunskuri, būs dejotāju šovs, kas turpināsies ar balli Upesmuižas parkā.

Visi pasākums pieejami bez maksas.

Seno ugunskuru nakts tradīcija atdzima 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs – Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā u.c. Turpinot divu Eiropas kultūras galvaspilsētu – ”Turku 2011” (Somija) un ”Tallinas 2011” (Igaunija) – aizsākto, arī nodibinājums Rīga 2014 aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju pievienoties akcijai. Latvijā šī akcija jau vairāk nekā desmit gadus tiek atzīmēta Rojā un Pāvilostā. Lai katrs ugunskurs būtu redzams starp citām Latvijas piejūras pašvaldībām un Baltijas jūras valstīm, ikviens savu ugunskura vietu aicināts atzīmēt virtuālā kartē un tur atrast arī sev tuvāko norises vietu senasuguns.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl