Atklās leģendārā gleznotāja Leo Kokles darbu izstādi

Komentāri
Atklās leģendārā gleznotāja Leo Kokles darbu izstādi
Publicitātes foto

No 19. septembra līdz 30. decembrim Dailes teātra Mākslas telpā ”Brīvības 75” būs apskatāma izstāde ””Atkušņa” romantiķis. Leo Kokle. Portreti”, informē Dailes teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Gleznotājs Leo Kokle (1924-1964). Leģenda. Cīnītājs ”pret” un ”par”. Pret tradīcijām, vienaldzību, varu. Par savu rokrakstu, jauno mākslā, jauno mākslinieku vietu zem saules. Leva jeb ”Mazais”, kā viņu sauca laikabiedri, bija enerģijas iemiesojums, kaismīgs rakstītājs un mākslas procesu vērtētājs.

Viņu mīl, un viņš mīl pasauli – cilvēkus, dabu, pat priekšmetus un to visu attēlo savam laikam neierasti temperamentīgi un jūtīgi. Viņš meklē un atrod jaunus izteiksmes līdzekļus.

Liktenis Levu nav žēlojis, un varbūt tieši tāpēc viņa māksla ir prieks, tikai retumis ieskanas tikko jaušamas skumjas.

Leo Kokle ir strādājis visos žanros, bet sevišķi daudz ir viņa atstāto portretu. Atzīmējot mākslinieka 90.dzimšanas dienu, Dailes teātra Mākslas telpā ”Brīvības 75” izstādē ””Atkušņa” romantiķis. Leo Kokle. Portreti” tiks izstādīti tieši portreti. Leva portretējis galvenokārt draugus, savam garam tuvus cilvēkus, cenšoties atklāt viņu iekšējo pasauli un neaizmirstot arī, kādas profesijas pārstāvji viņi ir. Šie portreti ir nenovērtējama pēckara pirmās atmodas jeb ”atkušņa” laika liecība. Liecība talantam, gara spēkam un reizē vaduguns nākamajām mākslinieku paaudzēm.

Izstāde ””Atkušņa” romantiķis. Leo Kokle. Portreti” no 19. septembra bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā. Izstādes kuratore ir Sarmīte Sīle, producente – Indra Rubene.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl