Atklās Hardija Lediņa kafejnīcu

0 Komentāru
Atklās Hardija Lediņa kafejnīcu
Foto: Inese Sipunova

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LMC) pasludinātais Hardija Lediņa gads tiks atklāts ceturtdien, 22. janvārī, kad gaidāmi pirmie Hardija Lediņa gada pasākumi – mūzikas veikalā Upe tiks atklāta Hardija Lediņa kafejnīca un māksliniekam veltītu lasījumu cikls Četri gadalaiki, informē LMC pārstāve Santa Mičule.

Kafejnīcas atvēršanas pasākums mūzikas veikalā Upe, Vaļņu ielā 26, sāksies pulksten 18.00, grupai Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīca (NSRD) veltītās interneta platformas pietura.lv izveidotājam Laurim Vorslavam atskaņojot NSRD mūziku un stāstot par pietrura.lv. H. Lediņš savas dzīves laikā bija iecienījis mūzikas veikalu Upe, ko bieži apmeklēja un kas palīdzēja izplatīt viņa albumus. Visa gada garumā veikalā darbosies Hardija Lediņa kafejnīca, kas kalpos kā pasākumu informācijas centrs un tikšanās vieta.

Pulksten 19.00 sekos lasījumu cikla Četri gadalaiki pirmais lasījums – Kristīnes Želves stāstu Likvidators, Trakā cilvēka brālis lasīs Liāna Langa, Lauris Vorslavs, Ninuce Leimane un pati autore. H. Lediņa darbu un rakstu lasījumu cikls iecerēts ne vien ar nolūku godināt mākslinieka sacerējumus un domas, bet arī kā iegansts sanākt kopā viņa draugiem un mākslas cienītājiem, lai atjaunotu atmiņā asociācijas, ko savulaik izraisījis viņa un Jura Boiko postmodernais, ar žilbinošu humoru un ironiju piesātinātais romāns ZUN, raksti par arhitektūru un dzejoļi.

K. Želves stāsts izvēlēts tādēļ, ka tas dod pilnasinīgu iespaidu par H. Lediņa personības pievilcību, domāšanas veidu un apstākļiem, kādos viņš dzīvoja, ģenerējot un dāsni, bieži vien spontāni, daloties ar bezgala daudzām suģestējošām idejām.

H. Lediņam veltītu lasījumu cikls kafejnīcā UPE notiks četros mēnešos, tādēļ tam dots nosaukums Četri gadalaiki, ironiski sasaucoties ar popmūzikas statusu ieguvušo Vivaldi populārākā skaņdarba nosaukumu. Idejas autore Liāna Langa norāda, ka ”Hardijam, starp citu, baroka mūzika patika, visvairāk angļu komponists Henrijs Pērsels Jautrītes Putniņas izpildījumā, ko nereti klausījāmies, uz Lediņa mājas balkona nododoties vasarīgas grilēšanas priekiem. ”Pērselu es vēlos klausīties tikai Jautrītes izpildījumā,” Hardijs mēdza teikt, zīmīgi paceļot gaisā rādītājpirkstu.”

No pulksten 20.30 atklāšanas pasākuma neformālā daļa turpināsies mūzikas klubā Nabaklab, Z.A. Meierovica bulvārī 12, ar ko tiks turpināta sadarbība visa gada garumā, organizējot diskotēkas-lektorijus, koncertus un citas aktivitātes. Tiks atklāta mākslinieces Margrietas Dreiblates izstāde Aklā zarna, kurā māksliniece veidos darbu par Jura Boiko un Hardija Lediņa absurdā romāna ZUN 7,89 burtnīcas JU & HA trešās plāna lomas Aklās zarnas klusēšanu, jo ”Visu jau bija pateikuši senie grieķi”. Vakara turpinājumā sekos literāri muzikāla performance, ko izpildīs eksperimentālās mūzikas autori Torte Auniņš un TV MASKAVA. Pasākuma noslēguma dejas nodrošinās mūzikas instruktori no Radio Naba raidījuma Intervilnis, kā arī DJ T no Radio Naba nepieradinātās mūzikas raidījuma Skaņu mežs.

No 22. janvāra visa gada garumā Hardija Lediņa kafejnīcā būs iespēja baudīt īpašo Hardija Lediņa dzērienu Dziļo ūdeņu mazie krabīši, savukārt Nabaklab prezentēs kokteili Čau, Poliklīnika!.
Ieeja pasākumos bez maksas.

Hardija Lediņa gadu producē Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrs, programmas kuratores Solvita Krese un Diāna Popova.

0 Komentāru