Atjaunotajā Dzintaru koncertzālē saglabāts ēkas autentiskums

0 Komentāru
Atjaunotajā Dzintaru koncertzālē saglabāts ēkas autentiskums
Foto: LETA

Ar svinīgu ceremoniju un koncertu pēc vairāku gadu rekonstrukcijas šovakar atklās Dzintaru koncertzāles Mazo zāli. 

Dzintaru koncertzāle ir uzbūvēta gandrīz pirms 80 gadiem un ir unikāls Jūrmalas koka arhitektūras piemineklis. Rekonstrukcijas darbi ilga teju trīs gadus, un koncertzāles direktors neslēpj gandarījumu par paveikto, un īpašs prieks – par saglabāto izcilo zāles akustiku.

Vēsturiska ēka ir pilnībā restaurēta. Šim mērķim bija iztērēti nepilni 13 miljoni eiro. No jauna izbūvēts arī pagrabstāvs.

Guntars Ķirsis, Dzintaru koncertzāles direktors

Tā ir ne tikai restaurēta, bet arī saglābta no bojāejas, jo tomēr tā ir no koka un nebija apkurināma. Lēnām tas viss gāja bojā.

Ziemas mēnešos šeit koncerti nenotika, tagad tajā tiks piedāvāti pasākumi visa gada garumā.

Pēdējo trīs gadu laikā koncertzāli restaurēja, saglabājot autentiskumu. Koncertzāles arhitekte Māra Ābele stāsta, ka saglabāt šīs būves seju, kas bija būvēta pirms gandrīz 80 gadiem, bija ļoti svarīgi.

Māra Ābele, arhitekte

Šis ir valsts kultūras piemineklis un iekļauts Kultūras kanonā. Esam piegājuši ar lielu pietāti pret visām ēkas detaļām procesā. Par gleznojumiem Rietumu foajē ir redzami Latvijas mākslinieka Anša Cīruļa pēdējie dzīves darbi. Tie ir ardeko stilistikas gleznojumi, kuri rūpīgi tiek sargāti visas būvniecības laikā, kamēr ēkai raka pagrabu apakšā.

Jau šovakar pirmajā atklāšanas koncertā piedalīsies maestro Raimonds Pauls un pianists Vestards Šimkus. Turklāt visas vasaras garumā Dzintaru koncertzālē uzstāsies pasaulslaveni mākslinieki no Vācijas, Portugāles, Krievijas. Alternatīva Jaunajam vilnim ir atrasta.

Vasaras Dzintaru koncertestrādi, kas atrodas blakus, uzbūvēja vēlāk – 1960. gadā. To rekonstruēt sola pēc diviem gadiem.

Vairāk par pēdējiem sagatavošanās darbiem pirms durvju vēršanas apmeklētājiem skaties video!

0 Komentāru